Síťované termotriko s merinem – recenze Brynje Wool Thermo Shirt W

Síťované termotriko s merinem – recenze Brynje Wool Thermo Shirt W

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Recenze Brynje Wool Thermo Shirt W
Druh sportu sjezdové lyžování, lezení, běžecké lyžování, skialp, outdoor
Druh oblečení spodní prádlo
Rozdělení podle pohlaví pánské
O jakou vrstvu se jedná první (spodní)
Do jakého ročního období se hodí zimní, podzimní, jarní
Materiál 1 80 % merino vlna
Materiál 2 20 % polyamid
Hmotnost 140 g
Gramáž 125
Velikostní varianty XS – 3XL
Teplotní limit -30 °C až +10 °C
Infocena 1890 Kč Kč
Dodává www.norskysvetr.cz

Zaujalo mě

  • nekonvenční konstrukce
  • dobře padnoucí střih
  • použití prověřené merino vlny

Shrnutí recenze

Bizarně vyhlížející termotriko s unikátní konstrukcí a vysokým podílem merino vlny. To je funkční norské Brynje wool thermo shirt.

PODROBNÝ POPIS

Merino

Na merino vlnu nedám dopustit. Má perfektní izolační vlastnosti, nezapáchá a hřeje i když je mokrá. Když jsem se dozvěděl, že norská firma Brynje vyrábí podivně vyhlížející síťované triko z merino vlny, a že jej vyrábí už přes šedesát let, byl jsem hodně zvědavý. Norové jsou neustále testováni drsností severu, a tak byli odpradávna nuceni vymýšlet, jak se před ní bránit. Funkci vlny vymysleli dokonale, ale co ty díry?

Díra kam se  podíváš

Testované triko s dlouhým rukávem má ploché švy, prodloužená záda a rukávy s pružnými lemy na jejich koncích. Až na oblast ramen tvoří celé triko nezvykle řídká síťovina. Ramena jsou navíc vyztužena klasickou pleteninou z merino vlny. V dámské variantě je touto pleteninou pošita i přední část hrudi z pochopitelných důvodů. Síťovina je totiž prakticky průsvitná.

Díra kam se podíváš. Celkový pohled zepředu.Díra kam se podíváš. Celkový pohled zepředu.

O jakou vrstvu se jedná?

Triko je spodní vrstvou do chladivých až velmi mrazivých podmínek, určeno pro expedice anebo jakoukoli aktivnější činnost v mrazech.

První dojmy

Po prvním obléknutí jsem se cítil zvláštně, netradičně, možná až bizarně, ale každopádně velmi příjemně. Co však bylo zvláštní, že triko začalo hřát (izolovat) a to i přesto, že látka zakrývala necelých 30 % těla. To pravé kouzlo se ale odehrálo, když jsem si přes tuto výhradně první vrstvu oblékl vrstvu druhou – obyčejnou fleecovou mikinu.

Prodloužená záda a podšitá ramenaProdloužená záda a podšitá ramena

Já ti povím, jak ta věc funguje

Kombinace vlny, vzduchových kapes a vrchní vrstvy (mikiny) začala perfektně fungovat. Triko se tak stalo lehkou, dokonale prodyšnou a s potem snadno zápasící izolační vrstvou. Ihned jsem jen takto nalehko vyrazil ven do 10 °C, což je výrobcem udávaná horní hranice použitelnosti a světe div se, hezky jsem se prošel a na zimu nebylo ani pomyšlení. To pravé testování ale přišlo o pár týdnů později, kdy se teploty přiblížily bodu mrazu.

S trikem Brynje, fleecovou mikinou a lehkou větrovkou vyrážím vstříc první (a zatím letošní poslední) mrazivé noci. Je mi teplo. Zkouším chvíli běžet a po chvíli se musím kvůli teplu zastavit. Sundávám bundu a lehkým klusem běžím dál. Triko funguje bezvadně! I když jsem se zpotil, nebylo to na mém oblečení vůbec znát. Je až k neuvěření, že takto „děravé“ triko může udržet tolik tepla.

Patrná struktura síťovinyPatrná struktura síťoviny

Něco pro odvážné?

Přišel jsem domů do tepla, sundávám si flísku a doporučuji následující: Jenom v tričku zůstávejte buď o samotě anebo v okruhu nejbližších přátel. Mé tělo bylo totiž všem potenciálním přítomným kompletně vystaveno na odiv:). Síťované tričko je opravdu spodní prádlo. Řešením je použít triko jako střední vrstvu, což po vyzkoušení bylo také dobré, ale ztrácíte tím původní smysl.

Škoda jen, že se letošní zima zatím nehodlá probudit a já nemohl síťovinu vyzkoušet ve větších mrazech. Dle dosavadních zkušeností bude toto triko velký bojovník. Určitě se jej nebojte vyzkoušet. K triku s dlouhým rukávem je k dispozici verze s krátkým rukávem, nátělník a dlouhé spodky.

Další informace

Více informací a případně zakoupit můžete na: www.norskysvetr.cz

Brynje of Norway bylo založeno 1887 v norském Larviku.
V 50. let 20. století vyvinuli první oblečení se síťovou konstrukcí, kterou testovali norští vojáci v náhorní plošině Hardangervidda. Termoprádlo Brynje používají členové expedic, záchranné složky, ale i sportovci a turisté.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: