Milvoll je nezávislý filmový projekt, který vzniká již pátou sezónu. Nadcházející zima bude poslední, která bude ve filmu zachycena. Parta kamarádů bude znovu vyrážet hledat ty nejlepší podmínky po celé Evropě a zaznamenávat své zážitky z freeridového lyžování.
V neděli od 21:05 bude na Prima Zoom dokument o expedici norského profesionálního průvodce Inge Solheima, které se zúčastnil i britský princ Harry.
Koho by napadlo, že k výstupu na Lysou horu bude někdy zapotřebí lana? Pokud to vezmete přes Medvědí skálu, musíte prokázat i lezecké schopnosti.
Toto je jeden z pozůstatků medicíny 2. světové války. Mezi podobné zbytky patří dlahování, transport za každou cenu, pokus o propíchnutí krku trubičkou (koniopunkce, které všichni laikové chybně říkají tracheostomie, aniž by věděli, co ty výrazy znamenají) a mnohé další.
Natažené či přetržené šlachy a poutka na prstech, pochroumaná ramena, bolesti svalů a spoustu dalších zdravotních patálií si mohou přivodit ti, kteří mají lezecké sporty jako drogu, ale správná příprava před tréninkem u nich pokulhává. Jakými úkony minimalizovat šanci na přivodění si výše zmíněných zranění?
V soutěži na Pohora.cz mohou tři z vás vyhrát poukázku na vybavení od české značky Hannah v hodnotě 1500 Kč.
Už známe vítěze soutěže Vyfoť projekt. Více než tři týdny probíhalo náročné vyhodnocování všech přihlášených projektů. Soutěže se zúčastnilo celkem 105 fotografů, kteří nahráli více než 6000 fotografií v 3300 albech a utkali se tak v této soutěži o ceny v celkové hodnotě vyšší než 100 000 Kč.
Někdo si stěžuje už ve čtyřiceti, že ho všude píchá a bolí, někdo si nepřipouští přibývající léta ani po šedesátce. Takovým příkladem je nejslavnější český polárník Miroslav Jakeš (63), který žije odkazem Roalda Amundsena a snaží se poodhalit tajemství tohoto norského průkopníka expedic za polární kruh. Jak se zdá, nebrání mu v tom ani věk, ani mnohá zranění, která během cest prodělal. Jak to dělá?
Paragliding, ledolezení, skalní lezení, maratony, vrcholy Aconcaguy, Mont Blancu, Elbrusu či Kilimandžára. To je jen malý výčet z toho, co nevidomý sportovec Honza Říha zvládá. S Honzou jsme si povídali o jeho dalších plánech, lezení, tréninku, ale také o technice výstupu, když se nemůžete spolehnout na zrak.
Sněžný leopard je ocenění, které získá ten, jenž zdolá všech pět nejvyšších vrcholů bývalého Sovětského svazu. Rekord drží kazašský horolezec Denis Urubko, kterému se na Pik Komunisma, Pik Lenina, Pik Pobědy, Pik Korženěvskej a Chan Tengri podařilo vystoupat za fantastických 42 dnů. A právě tento rekord se letos pokusil pokořit nadějný a zatím nepříliš známý slovenský horolezec.
Zbrusu nové vydání vodáckého magazínu HYDRO se objevilo v distribuci začátkem minulého týdne. V hlavním tématu, kterým je tentokrát pádlování v Latinské Americe, se HYDRO podrobně věnuje Mexiku, Kostarice, Kolumbii a Chile, ale najdete v něm i spoustu dalšího čtení z vodáckého dění u nás i v zahraničí. Nás nejvíce zaujal článek Toma Andrassyho o pádlování v Kazachstánu.
Možná si mnozí myslí, že adrenalinové sporty a záležitosti jsou kult nového tisíciletí a nikdy předtím neměl nikdo na podobné věci čas. Opak je skutkem – i ve čtyřicátých letech minulého století se uměli lidé „vyblbnout“, a to nad poměry!
Epilepsie, krásným českým slovem zvaná padoucnice, je vždy první příčinou, která lidi v souvislosti s velkými křečovými záchvaty napadá. Není se čemu divit, epilepsie je poměrně známé onemocnění a i historicky mu byla věnována velká pozornost — je totiž zvláštní.
Zúčastněte se soutěže na Pohora.cz o tři feratové sety Rock Empire a navíc vás pozveme na výroční party společnosti v Jablonci nad Nisou!
To, co na počátku vypadalo pouze jako šílený nápad, se stalo skutečností. Ledolezení v Národním parku Zion je jeden z nejzajímavějších objevů posledních let v Severní Americe, co se lezení týče.