Skoro tříletý projekt Mýty o první pomoci letos skončí. Stane se tak v květnu, kdy vyjde poslední mýtus, respektive vznikne článek k mýtu 36. Již nyní je však nachystáno něco nového, mnohem autentičtějšího. Máte se tedy, na co těšit. Teď už se přestaneme dojímat a pustíme se do dalšího nepřítele — mýtu číslo šestnáct.
Poslední tři olympiády jste mohli české sportovce vidět v zajímavých modelech, co se oblečení týče. Tím, kdo stojí za podařenými outfity, které na mezinárodní scéně sklidili úspěch, je pan Václav Hrbek, jeden ze zakladatelů společnosti Alpine Pro.
Je rozhodnuto. Letošní zimu budu žít v Pyrenejích. Sotva stačím složit dříví do sklepa, začne sypat. Kluci jsou on-call. Zvedám telefon a věci se začínají dít. Zbytek týmu podstupuje teleport Třebíč – Barcelona. Boardbagy mají naložené k prasknutí novými hračkami. Střih. Jsme v Pyrenejích…
Někteří si možná říkají: „No a co?“ Já říkám, že si s velkou pravděpodobností za pár dní přečteme, jak to Kilian zase vyběhl až nahoru v neuvěřitelném čase. Samozřejmě pokud ho nezastaví či nepřibrzdí okolní podmínky.
Moravskoslezské Beskydy nemají jen královnu v podobě Lysé hory (1323 m). Hned naproti přes údolí se nachází rozložitý Smrk (1276 m), který s Lysou vytváří dominanty pohoří. Těsně pod jeho vrcholem, na severním svahu, se nachází zhruba pětimetrová vyhlídková plošina, ze které jsou nádherné výhledy do okolí.
Tajné shromaždiště čarodějnic, indiánské pohřebiště či obřadní místo? Ne, vrchol Tanečnice sice svou vrcholovou „výzdobou“, kterou tvoří desítky kamenných mužíků, někomu může, zvláště v mlhavém počasí, připadat trochu strašidelně, ale vše je jen dílo kreativních turistů.
Pokud patříte mezi turisty, které i když bolí nohy, tak si raději ještě pár kilometrů ujdou kvůli vidiny odpočívadla se stolem a závětřím, pak by vás mělo zajímat malé dřevěné stavení u rozcestníku „Tanečnice-sedlo“ (1005 m).
Moravskoslezské Beskydy patří mezi česká pohoří, ze kterých je vidět do více než jednoho státu. „Zahraniční výhledy“ a moravskou přírodu si můžete užít ze zastřešeného dřevěného odpočívadla na Beneškách.
Jedním z krušnohorských vrcholků s ideálními rozhledy široko-daleko je Komáří hůrka (808 m n. m.), někdy též zvaná jako strašidelná hora.
Trochu zapomenutý vrcholek Brada (439 m n. m.) ztracený mezi dalšími přírodními zajímavostmi leží několik kilometrů severozápadně od Jičína a nabízí krásné výhledy na „Rumcajzův“ kraj.
Nejvyšším vrcholkem tzv. prachovského hřebene je skalnatá Přivýšina (464 m n. m.) s vlastní vyhlídkou Václava Čtvrtka. Co všechno lze z tohoto poklidného místa spatřit?
Odkud se nejlépe rozhlédnout po Orlických horách? Přece z jediné rozhledny na celém hřebeni táhnoucím se podél česko-polských hranic – z Anenského vrchu (992 m n. m.).
Hraniční přechod, malé horské středisko, východiště turistických tras i centrum relaxace, sportu a zábavy – to všechno a mnohem více jsou Pomezní Boudy.
V zcela zapomenutém koutu východních Čech v regionu Suchého dolu se nachází přírodní skalní bludiště, naleznete cestu ven?
I osamocené východočeské Broumovské stěny mají svůj nejvyšší vrcholek – je schovaný až těsně u hranic s Polskem a je jím Božanovský Špičák (773 m n. m.).