Na jaře se mi díky shodě několika náhod, a zejména díky Rock Pointu, který v Česku zastupuje firmu Haglöfs, podařilo navštívit hlavní centrálu této vyhlášené švédské značky. Hlavní sídlo (a mozky) firmy sídlí nedaleko Stockholmu v městečku Kallhäll, konkrétně zde najdete marketingové oddělení firmy a všechny návrháře a designéry.
David Chrištof je jedním z nejznámějších českých „charitativních“ běžců, který už toho má za sebou opravdu hodně. Minulý rok například za jedenáct dní přeběhl Jordánsko. Tento 500 kilometrů dlouhý běh měl za cíl upozornit na špatné podmínky pro vzdělávání dětí v Sýrii a Jordánsku. S rozhovorem jsme Davida zastihli v průběhu projektu v USA, kde inspiruje děti k aktivnějšímu životu.
Šla jsem do toho, protože jsem zvědavá a mám ráda situace, které si žádají odhodlání. Byla jsem odhodlaná dát ze sebe vše. Odcházet z té lajny úplně vyřízená s pocitem, že jsem jela na max.
Slovenského lezce Jána Smoleně můžete občas potkat na lezeckých stěnách v Česku nebo častěji na věžích v Adršpachu. Povídali jsme si o poslední expedici do Patagonie i dalších lezeckých plánech.
V Americe i v Evropě prožívá packrafting veliký boom, v české kotlině, která je srdcem horalů a vodáků zároveň, kupodivu packrafty téměř nikdo nezná. Přitom umožní náročné přechody hor a z vodních překážek se rázem stanou vyhledávané zkratky.
Lezeme na písku, lezeme v horách, lezeme sportovky. Bouldrujeme, mixujeme, milujeme to. V Čechách se zkrátka leze, tenhle sport tady má historii jako málokterej, má svoje mýty a legendy, svoje superhrdiny, který vzívá celej svět.
Leto už se přehouplo přes svou první polovinu. To ale neznamená, že byste měli polevit v outdoorových aktivitách. I o nadcházejících víkendech si můžete změřit síly s ostatními účastníky v mnoha outdoorových závodech, pořádaných v různých koutech České republiky. Pro naše čtenáře přinášíme přehled závodů a akcí na srpen a září.
Pokud je ve vašem hledáčku nějaký vypečený rafting ve Švýcarsku, při kterém nepůjde pouze o adrenalin stříkající z uší, ale také o pěkný krajinový zážitek, pak byste určitě měli vzít v úvahu zdrojnici Rýna nesoucí název Vorderrhein (přední Rýn), který protéká hlubokým údolím bez civilizace, které lze bez nadsázky nazvat Grand Canyonem Švýcarska.
V pořadí již šesté muzeum Reinholda Messnera bylo otevřeno na vrcholu hory Kronplatz v Jižním Tyrolsku. Tentokrát je ústředním tématem příběh alpinismu a horolezectví.
Dokonale asfaltovaná Rýnská stezka je rájem bruslařů a vede hlubokým údolím mezi Švýcarskými Alpami a pohořím Rätikon, míjí Lichtenštejnsko a ústí u rozlehlého Bodamského jezera. Ve 4 etapách po břehu Rýna a Bodamského jezera je možné urazit svižných 200 km. Trasu si můžete rozložit na více dní a využít též nově vzniklých skatelines jak podél Rýna a v jeho okolí, tak i kolem celého Bodamského jezera.
Na světě je mnoho míst, která jsou jako stvořená pro outdoorové sporty. Právě jedním z nich je také Squamish, ležící v Britské Kolumbii v Kanadě.
Jako každý rok, i letos se 15. až 18. července konala výstava OutDoor v německém Friedrichshafenu na břehu Bodamského jezera. Ani letošní 22. ročník tak nemohl ujít naší návštěvě a pozornosti. Že se jedná o jednu z nejvýznamnějších výstav, potvrzuje fakt, že se jí zúčastnilo 21 464 odborných a obchodních návštěvníků z 85 zemí a 1052 novinářů z 29 zemí.
Muztagh Ata se tyčí do výšky 7509 metrů nedaleko hranic mezi Tádžikistánem a Čínou. Leží na okraji Pamíru a je 49. nejvyšším vrcholem světa. Muztagh Ata bývá povážován za jednu z nejsnazších sedmitisícovek, ale kvůli ledovcovým trhlinám, hlubokému sněhu, silnému větru a pochopitelně i vysoké nadmořské výšce rozhodně není úplně snadným cílem.
Když se před pár lety doatala služba StreetView i do České republiky, obsahovala záběry pouze z hlavních silničních tahů a z centra velkých měst. Že služba nezůstane u tohoto rozsahu byla jen otázka času. Dnes je nasnímaná kompletní silniční síť a Google jde ještě dál. StreetView v Českém Švýcarsku je toho jasným důkazem.
Pokud bychom hledali veřejnosti zpřístupněné jeskyně s nejkrásnější krápníkovou výzdobou, pak by to byly Javoříčské jeskyně v Bouzovské vrchovině na Olomoucku, které se po zimní přestávce 1. července opět otevřely veřejnosti. Současně zahájil zkušební provoz celý nově zrekonstruovaný provozní areál na povrchu. Slavnostní otevření se připravuje na 10. srpna 2015.