V sobotu 16.7.2016 se uskutečnil další ročník závodu v přírodním víceboji dvojic Císař Summer Challenge. Na rozdíl od předešlých ročníků se závod konal v malebném prostředí Děčína a Českosaského Švýcarska.
Aspoň takto na Poláka Jozefa Nyku působí chystaná nejmenovaná kniha francouzského autora. Co dál z knihy v kapitolách o polském horolezectví vyplývá? A je možné, že si za tento pokřivený názor „ze západu“ Poláci mohou taky trochu sami?
Máte pravdu, v souvislosti s Márou Holečkem je brzo dělat závěry, ten svůj pákistánský boj teprve začíná. Řeč je o triu Yannick Graziani, Ferran Latorre a Hélias Millerioux, kteří se na Nanga Parbat (8125 m) neúspěšně pokoušeli o cestu, na které neuspěl Reinhold Messner, či Simone Moro.
Když se řekne Polsko turistické, leckomu naskočí Mazurská jezera jako první. Není se co divit. Tato divukrásná jezerní oblast nabízí pestrou paletu možností, od kanoistiky, přes sledování ptactva až po kulturní a historické zajímavosti. Proto je jedničkou v našem seriálu POZNEJTE POLSKO, jehož první díl startuje právě nyní.
Protože se v Polsku v červenci konají Světové dny (křesťanské) mládeže v Krakówie (25. – 31. července), jichž se zúčastní také papež František a akce by se mohla stát bezpečnostním rizikem, rozhodl polský ministr vnitra, že od 4. července do 2. srpna budou dočasně obnoveny hraniční kontroly a tím pádem také omezen pohyb přes česko-polskou státní hranici.
Když jsme oslovili kamarády, lezce a horské vůdce, aby mi nám doporučili svou nejoblíbenější lezeckou oblast, svůj píseček, netušili jsme, jak nás někteří překvapí. Inspirujte se tipy lezců a objevte s námi zajímavé lezecké oblasti.
Pete Bridgwood předvedl zajímavý lezecký výkon, když před pár dny stylem sólo vylezl 600 cest.
Chýnovská jeskyně představuje nejvýznamnější a nejrozsáhlejší krasový útvar jižních Čech. Díky střídání barevných amfibolitů a vápenců její stěny hrají všemi barvami. Jedná se o první zpřístupněnou jeskyni na území dnešní České republiky.
Jeskynní systém s podzemními jezery a pozoruhodnou geologií se nachází na severu Čech v malebné krajině Podkrkonoší, v těsné blízkosti obce Bozkov u Semil. V nevelké čočce vápnitých dolomitů vznikl systém krasových chodeb, síní a dómů o několika úrovních a délce přes 1 kilometr. Lidem zůstávaly dlouho ukryty. Do prvních prostor Staré jeskyně pronikli až roku 1947 při těžbě kamene v malém lomu.
Název projektu Walk for Help přesně vystihuje fenomén cestovatelů dnešní doby, kteří své dobrodružné výpravy nechtějí využít pouze k poznání a rekreaci, ale chtějí díky nim přitáhnout pozornost k tíživé situaci lidí, kteří pro většinu společnosti zůstávají neviditelní.
Už ani příroda se asi nemohla dívat na toho ohromného hada, který se plazil po úbočích Everestu (8848 m) a byl tvořen stovkami lidí. Loňské zemětřesení, které poznamenalo také nejvyšší z osmitisícovek, odstranilo největší překážku výstupu, vzhledem k normálce, pověstný „Hillaryho výšvih“.
Myslím, že většina těch, kteří se poprvé vydají na zajištěné cesty, to podniknou s někým, kdo už s pohybem po nich má zkušenost. No, a pokud ne, tak jsou to dobrodruzi a těm se má vždy pomáhat!
Vylézt na tři vrcholy, které jsou vyšší než 6000 m, během šesti dní, to chce pořádnou odvahu! Antonin Cecchini si se svým týmem vybral hornatou Bolívii a aby vše stihl, z každé hory zvolí nejrychleší zpáteční cestu – na paraglidu!
Plánujete letos vyrazit na vodu? Pak by Vás mohl zajímat nový internetový průvodce a kilometráž nejznámějších českých řek. K dispozici je nejen na webu, ale také jako mobilní aplikace pro Vaše telefony a je navíc zcela zdarma.
Navzdory své popularitě je u outdoorových sportů často podceňována výbava a týká se to nejen nadšenců, ale i zkušených sportovců, kteří se brání inovacím. Představíme si 10 důležitých tipů pro outdoor výbavu, které byste měli brát v potaz.