S blížícím se létem se v horách začínají hemžit turisté. Hory jsou však rizikovou oblastí a tak se mnohdy stávají místem, odkud se lidé domů vrátí v lepším případě s nohou v sádře, v tom horším v rámci repatriačních služeb své pojišťovny. Co si vzít s sebou do hor, abyste se domů vrátili plni zážitků a ne stehů a šroubů?
Právě v těchto hodinách probíhá již čtvrtý pokus o vylezení pákistánského velikána Gasherbrum I. jihozápadní stěnou. Po třech neúspěších to nyní vypadá, že se Márovi Holečkovi a jeho parťákovi Ondrovi Mandulovi výstup podaří. Držme klukům palce a pojďme si shrnout všechny předešlé výstupy.
Seznamte se osobně s redaktory Světa outdooru Natálií Šírovou a Vojtěchem Wattem Dvořákem poslední srpnový víkend na Mezinárodním horolezeckém filmovém festivalu v Teplicích nad Metují.
Rakousko je pro většinu lidí neodmyslitelně spjato se zimními sporty a cykloturistikou v náročném alpském terénu. Náš hornatý soused však nabízí i zážitky zcela jiného typu – láká na koupání v divoké přírodě, jedinečnou gastronomii či wellness.
Tichá slalomová hvězda posledních let. Ačkoliv nepříliš mediálně známý, přesto mistr světa z Londýna a aktuálně držitel bronzové medaile z olympiády.
Krátká lehká, ale velmi netradiční ferata vznikla na přehradní hrázi v tyrolském údolí Zillertal u Ginzling – Mayrhofenu, Její obtížnost není velká, ale díky expozici prakticky v celé délce feraty si ji zamilujete.
Po 44 dnech bylo v prosinci minulého roku dokončeno natáčení výpravného filmu podle scénáře a knihy Josefa Urbana Tenkrát v ráji. Ten je také podepsán pod Habermannovým mlýnem či návazným projektem 7 dní hříchů.
Omán je i přes své přírodní krásy a tradiční kulturu zemí turisticky neobjevenou. Dramatické hory, zelené oázy palem ve společnosti starobylých vesnic, pevností a přátelských Ománců jsou jako vyobrazené z pohádek Tisíce a jedné noci. Tato bezpečná země mnohé příjemně překvapí.
Soubor reportážních a portrétních záběrů vystihující dramatický, ale zároveň harmonický život vysokohorského regionu a bývalého království Ladakh, které leží na samém severu Indie v blízkosti tibetských hranic. Díky zdejší živé a zachovalé buddhistické kultuře je Ladakhu mnohdy přezdíváno Malý Tibet.
V sobotu 16.7.2016 se uskutečnil další ročník závodu v přírodním víceboji dvojic Císař Summer Challenge. Na rozdíl od předešlých ročníků se závod konal v malebném prostředí Děčína a Českosaského Švýcarska.
Aspoň takto na Poláka Jozefa Nyku působí chystaná nejmenovaná kniha francouzského autora. Co dál z knihy v kapitolách o polském horolezectví vyplývá? A je možné, že si za tento pokřivený názor „ze západu“ Poláci mohou taky trochu sami?
Máte pravdu, v souvislosti s Márou Holečkem je brzo dělat závěry, ten svůj pákistánský boj teprve začíná. Řeč je o triu Yannick Graziani, Ferran Latorre a Hélias Millerioux, kteří se na Nanga Parbat (8125 m) neúspěšně pokoušeli o cestu, na které neuspěl Reinhold Messner, či Simone Moro.
Když se řekne Polsko turistické, leckomu naskočí Mazurská jezera jako první. Není se co divit. Tato divukrásná jezerní oblast nabízí pestrou paletu možností, od kanoistiky, přes sledování ptactva až po kulturní a historické zajímavosti. Proto je jedničkou v našem seriálu POZNEJTE POLSKO, jehož první díl startuje právě nyní.
Protože se v Polsku v červenci konají Světové dny (křesťanské) mládeže v Krakówie (25. – 31. července), jichž se zúčastní také papež František a akce by se mohla stát bezpečnostním rizikem, rozhodl polský ministr vnitra, že od 4. července do 2. srpna budou dočasně obnoveny hraniční kontroly a tím pádem také omezen pohyb přes česko-polskou státní hranici.
Když jsme oslovili kamarády, lezce a horské vůdce, aby mi nám doporučili svou nejoblíbenější lezeckou oblast, svůj píseček, netušili jsme, jak nás někteří překvapí. Inspirujte se tipy lezců a objevte s námi zajímavé lezecké oblasti.