Železnice předběhla horolezce. Do míst, kde se potkává nebe se zemí, se dostala o desítky let dříve, než oni. Jungfraujoch, region, kde vlaky vládnou a lidé jen nevěřícně žasnou nad okolní přírodou.
Mekka horolezců, oblast s největším počtem čtyřtisícovek a až za obzory končícími ledovci. To je švýcarský Wallis, kde můžeme také najít horské středisko Saas-Fee.
Aletsch glacier nebo jen zkráceně Aletsch patří s rozlohou 84 km² mezi skutečného velikány hodné návštěvy. Pyšní se hned několika tituly. Je největším alpským ledovcem a také největším údolní ledovec v kontinentální Evropě.
V oblasti Sv. Mořice najdete spoustu zajímavých oblastí kam se vydat na lyžích nebo i jen tak v pohorkách. Jednou z nich je i ledovec Morteratsch. Ten si oblíbili především skialpinisté pro nenáročné ledovcové přechody s krásnými scenériemi.
Vesnička Arolla patří k tradičním cílům při vysokohorském skialpinistickém přechodu Haute Route z Chamonix do Zermattu. Je známým lyžařským střediskem s dominantním vrcholem Pigned’Arolla (3790 m).
Švýcarsko se pyšní krásnými horskými scenériemi, láká na čtyřtisícové štíty, vodopády, jezera a systémy lanovek a železnic. Ve Švýcarsku také najdete krásné soutěsky, které vybízejí k adrenalinovým sportům.
Jeden z poslednch zprůjezdněných švýcarských průsmyků. Sustenpass je třetím sedlem v silničním prstenci v Urnijských Alpách a rozhodně patří k těm nejobdivovanějším.
Obrovská zaledněná oblast s 11 čtyřtisícovkami, to je masiv Monte Rosa. Ve kterém najdete i druhou nejvyšší horu Evropy Dufourspitze (4634 m).
Kolmá severní stěna Eigeru byla v minulosti strašákem všech horolezců. Právě zde, se psala historie horolezectví. Po mnoha pokusech byla úspěšně zdolána až v roce 1938, o pár let dříve horu pokořila železnice, které patří k jedněm z nejkrásnějších na světě.
„Samá voda“ tak v překladu zní název Lauterbrunnen, a není se čemu divit. Celkem v tomto údolí najdete 72 vodopádů, které se burácivě řítí z bočních skal.
Centrem Alpsteinu je malebné městečko Apenzell, které si dodnes zakládá na místních tradicích. Právě odtud se můžete vydat na krásné procházky do kopců Kronberg a Säntis.
Přes rašeliniště, horskými bažinami i květnatými slatinami můžete objevovat Švýcarsko v celé jeho kráse. Biosférické rezervace Entlebuch je zapsána na seznamu památek UNESCO a to rozhodně oprávněně.
Za jedno z nejhezčích údolí ve Švýcarsku je považováno údolí Engadin s protékající řekou Inn. Zasloužily se o to malebné vesničky, světoznámá lyžařská centra a především panenská příroda s množstvím alpských jezer.
Ticino spojuje to nejlepší ze Švýcarska s tím nejlepším z Itálie. Je tam tepleji a žije se tam pomaleji. Slunný kanton je od zbytku Švýcarska odříznutá štíty hor a právě proto stojí za návštěvu. Rostou zde palmy, agáve a kaštany, vzduch voní jasmínem a vše se tady zdá tak nějak snadné.
Do hloubky 400 metrů padají bíle stěny kaňonu, na dno, kde se bouřlivě derou vody Předního Rýna. Modrošedá ledová voda a okolní scenérie, bez známek civilizace zajistí, že se budete chtít na tuto řeku zase vrátit.