Rakousko a lyžování jsou dva neoddělitelné pojmy. Lyžovat zde umí každý již od útlého dětství, čápům ze zavinovačky vykukují lyžičky a na téma lyžování si tu můžete popovídat prakticky s kýmkoliv. S trochou nadsázky lze říci, že na úspěších lyžařských hvězd spočívá rakouské národní sebevědomí. Pro české lyžaře je Rakousko nespornou alpskou jedničkou.
Téměř nová, sto jedenáct kilometrů dlouhá cyklostezka Traisentalradweg začíná v překrásném poutním Mariazellu v sedle Alp (868 m n. m.) a vede po rovině a z kopce kouzelnou krajinou lemovanou zprvu alpskými vrcholky, živými vesničkami, historickými městy a poli a vinohrady, obklopujícími soutok Traisen s Dunajem (187 m n. m.).
V němém úžasu stojíme na hoře Traunstein (1691 m) vysoko nad jezerem Traunsee. Vycházející slunce nás začíná hřát do zad, první paprsky osvětlují okolní panorama hor Solné komory a jejich odraz vytváří hru světel na hladině jezera, které ještě spí ve stínu hluboko pod námi stejně jako město Gmunden na jeho břehu: zapadá do okolního reliéfu jako by tu bylo od nepaměti.
Svatých Martinů můžete v Rakousku navštívit hned několik a každý z nich vás osloví svou osobitou tváří. St. Martin am Tennengebirge v salcburské župě Pongau vám učaruje kontrastem rozkvetlých pastvin s kulisami vápencových masívů Tennengebirge a Salcburských Dolomit, jak místní nazývají Gosauský hřeben s Dachsteinem. Tato oblast má v sobě cosi vznešeného a nezkaženého masovým turismem, což potěší romantické cykloturisty obzvláště.
UNIKÁTNÍ KATALOG TREKŮ, VÝSTUPŮ A FERAT Pohora.cz je web provozovaný outdoorovými nadšenci pro úplně stejné lidi. Je unikátním parametrickým katalogem treků, ferat a výletů v Čechách, Evropě i exotických zemích.
Každoročně přinášíme přehled sportovních a outdoorových veletrhů a výstav souvisejících s vybavením pro pobyt v přírodě. Také pro rok 2012 jsme připravili termínovku pro všechny, kteří plánují návštěvu nebo hodlají sami vystavovat na vybraných sportovních a outdoorových výstavách a veletrzích…
Dvacetiminutový film reIMAGINED vám ukáže partu vodáků sjíždějících kayakářské mekky Severní, Střední i Jižní Ameriky a Nového Zélandu.
Monte Sernio představuje určitý prototyp hory se všemi „pé“. Tvarově krásný masiv, na který vede zajímavě vedená stezka zpestřená lehkým lezením, více jak fantastický rozhled na celé Karnské Alpy a Dolomity a v neposlední řadě na zájemce čeká kolmá, 400m vysoká západní stěna, kterou vede náležitě vzrušující „cesta“. K tomu všemu je třeba přičíst úžasně barevné okolí, kde stojí vedle sebe v dokonalé harmonii bílé zářící skály se zelenými polštáři luk a lesů. Co více si ještě přát?
„Hory severní Evropy“ představují horské prostředí států Island, Norsko, Švédsko a Finsko. Pobaltské republiky a Dánsko sice také spadají do severní Evropy, avšak výška tamních kopců kolem 300 metrů dává tušit, že si tam moc horského dobrodružství neužijete. Nejvýznamnější pohoří této části Evropy je „Skandinávské“, které se táhne od jihozápadu Norska podél hranice se Švédskem a zasahuje až do severozápadní části Finska. Délka Skandinávského hřbetu je 1700 kilometrů, což z něj činí delší pohoří, než jsou například Alpy. Pro tři zmíněné státy je Skandinávské pohoří místem, kde vyrůstají jejich tři nejvyšší národní hory. Jmenovitě Galdhøpiggen v Norsku (2469 m), Kebnekaise ve Švédsku (2103 m) a Haltitunturi ve Finsku (1365 m). Trekking na Islandu Rago NP, řeka Laksaga Východ slunce nad jezerem Inari, Laponsko
Rád bych připomněl jednu cestovatelskou drobnost, která přináší právě takové chvíle, které vyhledáváme na Vánoce. Jmenuje se vandrovní knížka a kdykoliv ji otevřete, zavane kolem pohoda, klid a příjemné zážitky s rodinou i s kamarády. Je pravda, že nejdřív musíte trochu zapracovat, lovit razítka a připsat dojmy nebo aspoň datum…
Jeden ze skalních hradů Českého ráje byl vybudován na izolovaných pískovcových blocích o výšce kolem 15 metrů. Zkuste odhalit tajemství obyvatel Drábských světniček – budete první. Dodnes se totiž neví, kde je vlastně vytesal.
Pohora.cz je sice věnovaná vrchům a Svatý kopeček nad Mikulovem je jen takový brdek, ale stejně si tady zaslouží své místo. A nemůžou za to jen sakrální stavby na jeho vrcholu.
Přírodní park Orsiera – Rocciavre /vyhlášený v r.1980 na ploše 11000 ha/ představuje nejsevernější část Kottických Alp – překrásné travnaté kopce se střídají s vysokými skalnatými štíty, v horských kotlinách se ukrývá několik smaragdových perel jezírek.
Rocciamelone, autor: Lorenzo Rossetti Výstup na Rocciamelone je určen opravdu vytrvalým a nezničitelným turistům. Převýšení přes 3000m je krutou skutečností, se kterou se vyrovná jen hodně odolný milovník hor. Cesta je to však krásná a odměna v podobě neskutečného výhledu je dostačující záplatou za úmorný výstup.
Díváme se zpět na naše „podpisy“ ve sněhu a nic nám nechybí. Vítáme odpočinek na dřevěných lavicích před chatou. Z romantické představy, že sem snad ani nepronikl turistický ruch, nás okamžitě vyvádějí zdejší ceny. Ale po našem velkém životním (nebo největším?) zážitku to nikterak neřešíme. Jsme v oblasti světoznámého střediska Zermatt ležícího v bezprostřední blízkosti italských hranic v dvojjazyčném kantonu Wallis na jihu Švýcarska ve výšce 1 616 m, na úpatí vrcholů zvučných jmen jako Matterhorn a Monte Rosa.