Jen mírně se svažující terén podél evropského veletoku. Upravené cyklostezky, značené cyklotrasy a dokonale vybavené zázemí pro cykloturistu. To je Dunajská cyklostezka (Donauradweg), která se tak táhne v délce téměř 600 kilometrů napříč jižním Německem.
Za tu dobu co cestuji a pohybuji se po horách, jsem už měl několik různých parťáků a každý z nich měl žaludek a chutě trochu jiné. Já mám ve snídaních jasno. Co vy?
Tuto knihu jsem přečetl jedním dechem a za pár hodin. Její největší nedostatek je, že je prostě příliš krátká…
Napadlo by vás, že vulkanický ostrov Réunion, který leží v Indickém oceánu, může být rájem pro lezení? Podstatné je právě slovíčko „vulkanický“. Díky sopečné činnosti tady vzniklo mnoho zajímavých výzev, které se nebojí přijmout mezinárodní tým lezců z The North Face.
Vím, že těch „poprvé“ je v souvislosti s Everestem hodně, ale myslím, že následující mezník patří mezi ty důležité, protože dokazuje, že i ženy v Pákistánu mohou dokázat velké věci.
Minulý rok jsem se poprvé dostal na Šumavu a ta mě nadchla natolik, že jsem se zapřísáhl, že mimo ježdění po světě budu alespoň jednou ročně navštěvovat nějaké nové místo také u nás.
Povodně v Česku mimo jiné zalily i závodní kanál v Troji, kde se má v polovině září konat mistrovství světa na divoké vodě. Všechny přípravy se tak vrací na začátek a vodáci od turistů po závodníky pomáhají připravit závodiště. Přidejte se i vy!
Pokud patříte k těm, kteří se horolezectvím baví nejen aktivně, ale také pasivně, tak vám následující článek přijde určitě jako dobrá zpráva. Do pár let totiž vyrostou hned dvě muzea, která se budou věnovat sportu, jehož symbolem je cepín.
Hladký asfalt, téměř subtropické slunce i vegetace, šplouchání malých vlnek a horští velikáni nadohled. To vše se vám může splnit v jediném okamžiku, když vyzkoušíte některé z mnoha in-line tras na břehu Bodamského jezera na jihu Německa.
Ten alobal berte s rezervou, ale někomu už je možná jasné, že mám na mysli izotermickou fólii, která se používá v krizových situacích a zabraňuje ztrátě tepla.
Režie: Jørn Nyseth Ranum, Inge Wegge, Norsko, 2012, 46 minut Ocenění: The Norwegian Documentary Film Festival 2012: Audience Award Inge a Jørn nejsou běžní surfaři. Rozhodli se strávit devět měsíců studené norské zimy v izolaci za polárním kruhem v neobydlené zátoce omývané Atlantikem, kde našli nejen perfektní vlny, ale také spousty odpadků. Za cíl si dali posbírat alespoň tunu odpadu, který dennodenně přináší moře.
V novembri v 47 mestách Slovenské republiky.
Lyžařský problém Julských Alp – sjezd severovýchodní stěny masívu Prestreljenik (2498 m n. m.) – byl v dubnu letošního roku zopakován a nadobro vyřešen. Kdo za to může a jak se akce udála?
Vlčí rokle, jediná oficiální spojovací turistická cesta mezi Adršpachem a Teplickými skalami v lokalitě CHKO Broumovsko, je stále uzavřena. I tak se ale dá do Teplických skal vyrazit na poctivý půldenní výlet světově ojedinělou lokalitou!
Zajištěné cesty jsou zábavou pro milovníky hor a to téměř každého věku. V podstatě je to jedna z nejvyhledávanějších horských aktivit. Jenže jak určitě víte, všechno si vybírá svou daň!