Všichni asi znáte Korunu Himálaje, kterou jako první na světě zkompletoval Reinhold Messner, když stanul na všech osmitisícových vrcholech. Jaké jsou však další celosvětově známe projekty?
Sezóna koupání a potápění se v moři je právě v plném proudu, a tak se pojďme podívat na to, jak to vypadá, když se parta nadšenců rozhodne využít nejmodernější techniky k „lovu záběrů“ podmořského života …
Aspoň pro většinu lezců. Jenže lidé jako Mike Libecki a Ethan Pringle už ví, že pokud chcete lézt „bigwally“ nebo prostě jen boulderovat, tak Grónsko vám to všechno může nabídnout, nemluvě o úžasné krajině, ve které nepotkáte živáčka, tedy až na lední medvědy.
Český Krumlov je jedno z nejkrásnějších českých měst. Objevovat tohle jedinečné město a jeho okolí na kole rozhodně stojí za to. Však se nechte inspirovat.
Jezero Chiemsee na jihu Bavorska vás přivítá mnoha možnostmi k aktivně strávenému času. Je rájem pro jachtaře, sportovní rybáře, ale hlavně pro pohodové cyklisty či bruslaře na in-linech. Ani turisté v pohorkách zde nebudou zahálet.
Lezci Chris Sharma, Mike Beck a Kevin Bradburn mají v plánu uspořádat lezecké závody. Na tom by nebylo nic tak zvláštního, kdyby se nelezlo „deep water solo“ v centru města Park City ve státě Utah, který je znám spíše horami a pouští.
Adam Ondra je lezec světových kvalit, podle některých momentálně nemá konkurenci. Jak vypadá běžný den našeho nejlepšího skalního lezce? Součástí článku je také film o filmu „Change“, který mimo dokumentace přelezu norské cesty za 9b zabrousí i do jiných oblastí Adamova života.
Díky spolupráci s výrobcem sportovního oblečení LOAP jsme nabídli našim čtenářům možnost podívat se na výborně obsazené letní hudební festivaly na českých a moravských hradech úplně zdarma. Stačila jedna dobře načasovaná správná odpověď.
Vím, že je teď horké léto, ale ti, kteří jezdí do velehor, by tento článek mohli ocenit. Někdy je jediná voda v okolí jen v podobě sněhu či ledu. Jejich přetvoření na kapalnou formu může být hlavně ve vysokých nadmořských výškách během na dlouhou trať. Čím je to způsobeno a co s tím dělat?
24 let starý lezec Sachi Amma předvedl úžasný výkon, když v půlce června přelezl tři nejtěžší cesty v lezecké oblasti Hōrai, jejíž skály vznikly díky vulkanické činnosti, která je pro Japonsko typická.
Sjíždění divoké vody na raftu, kayaku či dalších podobných „lodích“ určitě znáte, ale víte, že se dají toky sjíždět i vleže a čelem vpřed?
Bovec, malebné slovinské město na hranici triglavského národního parku nabízí parádní možnosti mnoha adrenalinových sportů. Canyoning nebo rafting jsou jen jednou z nich.
Následující výzkum neslouží jen jako zábava pro několik vědců nebo zajímavost do cestovatelských průvodců. Znalost geologické skladby masívu se může v budoucnu stát nástrojem k předcházení nehod v důsledku padajících kamenů.
Chorvatsko, Itálie, Bulharsko, Řecko, Španělsko jsou krásné destinace, ale pro Čechy trochu z ruky. Co kdybych vám řekl, že existuje podobná varianta, která je z Česka vzdálená zhruba 2-3 hodiny.
Dva zkušení ultramaratonci a běžci se ke konci června pustili do projektu, který nenechá jednoho dobrodruha v klidu – přeběhnutí čínsko-mongolské pouště Gobi.