Tři dny a tři noci v přírodě, skvělá parta lidí a zážitky, na které jen tak nezapomenete. Švédská značka Fjällräven zve všechny outdoorové nadšence na první ročník akce Fjällräven Campfire Česko a Slovensko, která proběhne od 25. do 28. srpna 2025 v nádherné krajině Bílých Karpat.
I za (prodloužený) víkend se dá zažít pořádné dobrodružství! České hory lákají na krásné hřebenovky a horské přechody. Tak kam vyrazit?
Pískovcová skalní města jsou ve světě raritou a můžeme na tuto unikátní krajinu být náležitě hrdí. V Česku je oblastí pískovcových skal několik. K nejznámějším a nejnavštěvovanějším patří Adršpach, své kouzlo mají i Teplické skály a Broumovské stěny. Přinášíme tipy na výlety na Broumovsku nejen s dětmi.
Přes 1 000 kilometrů jihem, zvládnu to? Na začátku jsme byli ve třech, člověk tak mohl rozložit síly a měl tu nejdůležitější podporu hned vedle sebe. Pak už jsem ale šla s ročním Benjaminem sama a v mojí hlavě běžely samý katastrofický scénáře, že to prostě sama nikdy nemůžu dát. Heslo Stezky Českem ale je, že „může jít každý“ a já s Benem potvrzujeme, že to fakt jde.
Dálkové trasy v Česku rostou jak houby po dešti. Stručný přehled dálkových a poutních stezek po Česku najdeš tady.
Zajištěné cesty, neboli via ferraty, už dávno nejsou jen doménou alpských zemí. Kde je najdeme v Česku?
Cykloturistice se daří v Evropě ale i v Česku, které má potenciál stát se jednou z evropských TOP cykloturistických destinací, a to díky rozmanitému reliéfu krajiny, MTB areálům nebo např. díky tematickým terénním stezkám. S portálem Stezky.cz nebylo plánování cyklovýletů nikdy jednodušší!
Jedni řeší tetřívka, druzí zase vlka a třetí chtějí mermomocí sjet ten parádní žlab v Obřáku. Na Šumavě se rozmohl nový obyčej – mlácení ochranářů lyžemi. V Krkonoších zase oplotili Sněžku, plot prý zatím není elektrický. Trochu bulváru na úvod máme za sebou. Ale vážně, dá se skloubit udržitelný rozvoj společnosti s překotným rozvojem outdoorových aktivit?
Podél středního toku druhé nejdelší řeky Slovenska – Hron se rozprostírá oblast s pestrou směsicí půvabně zvlněné krajiny, hlubokých lesů a prastarých hradů. Pojďme si představit nejkrásnější túry regionu Gron.
Krušné hory už dávno nejsou synonymem pro těžbou zničenou přírodu. Zvlněná krajina našeho nejdelšího horského masivu v současnosti opět hýří barvami a láká návštěvníky v každém ročním období. Na své si zde přijdou jak výletníci, trekaři a cyklisté, tak i milovníci zimních sportů, lyží a běžek. Navíc zde oproti jiným českým pohořím potkáte nesrovnatelně méně turistů. Nezaměnitelný ráz krušnohorské krajiny si tak můžete vychutnat v naprostém klidu. A to rozhodně stojí za pokus…
Nové cyklotrasy v oblasti Šluknovska, Lužických a Žitavských hor zvou za poznáním kulturního dědictví a zdejší svébytné lidové architektury. Díky přírodní rozmanitosti a kvalitní infrastruktuře nadchne cyklistické putování po severních Čechách a německém příhraničí celou rodinu.
Podzim je v Krkonoších mým nejoblíbenějším obdobím. Množství letních turistů je pryč a příroda kouzlí s paletou zemitých tónů. Za mě ideální čas vyrazit na putování nejvyšším pohořím Česka!
Mnoho z nás se do přírody vydává za absolutní svobodou. Žádné plány, žádné zamluvené chaty, alespoň chvíli fungovat tak, jak se nám chce. Dojít kam potřebujeme, přespat kde se to zrovna hodí. Nikdo z nás ale nechce být probuzen ochránci přírody a hned po probuzení zaplatit nemalou částku za to, že složil hlavu na jehličí. Pojďme si v následujícím článku společně se zástupci CHKO a NP objasnit, jak to s tím bivakováním na území České republiky je.