To nejlepší ze švýcarské přírody na jednom místě. Tipy na cyklistiku, via feraty, visuté mosty, lyžování, výlety, treky a horské výstupy ve švýcarských Alpách.
Když se řekne Švýcarsko, každý si kromě alpských velikánů také vybaví slavná jezera, vodopády, řeky a ledovce. Voda tak neodmyslitelně patří ke švýcarské přírodě. Za návštěvu stojí i nejmladší jezero ve Švýcarsko, Derborence v kantonu Wallis.
Matterhorn je majestátní hora, která neodmyslitelně patří ke Švýcarsku. Každoročně se o výstup na tuto horu pokusí až 3000 osob a turisté se na ní jezdí dívat z celého světa. Vyrazte prozkoumat městečko Zermatt a jeho nádherné okolí, které poskytuje outdoorové vyžití pro každého, po celý rok.
Jezero Vierwaldstättersee nebo jak jej většina lidí zná Lucernské leží na rozhraní čtyř kantonů. Patří mezi nejoblíbenější jezera ve Švýcarsku a rozhodně oprávněně. Už od historie je jedním ze symbolů Švýcarska.
Hřeben Rigi láká mnohé milovníky horské turistiky. Nepatří k největším, dosahuje výšky sotva dvou tisíc metrů, zajímavá je však jeho poloha. Za sousedy má jezero Zug a Luzern.
Celoročně zasněžený vrchol hory Titlis tyčící se ve výšce 3239 m.n.m patří mezi nejatraktivnější cíle ve Švýcarsku. Právě zde se psala historie švýcarské lanové dopravy. Systémy lanovek jsou tak jedním z největších místních lákadel.
Ve středověku byl 2132 metrů vysoký Pilatus považován za sídlo několika druhů draků a místní se této hoře obloukem vyhýbali. Dnes se díky nejstrmější ozubnicové dráze se sklonem až 480 stupňů stal cílem mnoha turistů. Draky na vrcholu už nejspíš nenajdete, za to dračí naučnou stezku ve skále a dračí lanovku ano.
Jedná se o vrchol, na který i přes jeho významnost vzhledem k Lichtenštejnsku, nevede turistická značka. Výstup na 2599 m vysoký Grauspitz rozhodně nepatří mezi snadnou záležitost, o čemž svědčí také malá návštěvnost.