Přední české outdoorové značky se i letos opět objevily v Mnichově. Co tedy zaujalo redakci Světa outdooru na veletrhu ISPO 2019? Vybrali jsme pro Vás to nejlepší z českých značek v outdoorové kategorii na největším veletrhu se sportovním zbožím ISPO 2019 v Mnichově.
V mraze je polárník Václav Sůra jako doma. Za sebou má řadu polárních výprav, třeba na Severní pól, do Grónska nebo na Špicberky. Prvenství drží spolu s Pavlem Blažkem za první český přechod 650 km po zamrzlém Bajkale. Těžko bychom našli někoho povolanějšího, od koho si nechat poradit, jak se v zimě správně oblékat.
Sportovní lezení je stále populárnější a s trochou nadsázky by se dal parafrázovat jeden pokřik do podoby „Kdo neleze, není Čech!” Možná se to zdá nadnesené, ale není to daleko od pravdy.
Kalhoty jsou nedílnou outdoorové výbavy a je třeba jim věnovat patřičnou pozornost. Při balení oblečení na hory máte většinou spousty svršků na horní polovinu těla, ale jediné kalhoty na spodek. Takže ty pak musí zvládnout veliké rozpětí podmínek a různých aktivit. V tomto článku se věnujeme nemembránovým kalhotám do letních hor.
Nabídka péřových spacích pytlů je převeliká, a není snadné vybírat vhodný spacák naslepo nebo zcela bez přípravy. Ačkoliv se povědomí veřejnosti v této oblasti stále zlepšuje, není od věci připomenutí několika základních informací o výběru, používání a údržbě péřových spacích pytlů. Právě o to se chceme pokusit v následujícím rozhovoru s Pavlem Habětínem, zakladatelem firmy Warmpeace, která péřáky vyrábí.
Ať už tedy plánujete letní výlet do Tater nebo hodláte kempovat někde v našich českých horách, pravděpodobně se chcete sbalit tak, abyste nestrádali ani vy, ani vaše záda.
Bikepacking – další anglické slovo, které se v poslední době často skloňuje a pro které se těžko hledá český ekvivalent. Může se zdát, že se jedná o marketingovou bublinu cyklistického průmyslu, která zmizí stejně rychle, jako se objevila. Pravdou ale je, že je tu už deset let.
Lezení – buď jej milujete nebo se na něj jen z dálky s respektem a obdivem díváte. Je to adrenalin, je to překonávání sebe sama, je to výzva. S každým dalším dosaženým bodem chcete víc a víc.
Další produkty z jiných kategorií, které nás zaujali a obdržely buď ocenění Product of the year, Gold Winner, Winner nebo Eco Achievment. Vybavení do přírody nebo na hory se objevilo i kategoriích Snowsports nebo Health & Fitness. Co se nám líbilo a na co se můžeme těšit už letos nebo až za rok?
Oceněné výrobky v různých kategoriích jako ISPO Award 2018. Oceněno bylo několik desítech produktů v několik kategoriích, ale my pro vás uvádíme ty, které nám přišli zajímavé pro outdoorové aktivity nebo jinak zajímavé či jako úlety.
Pokud se chystáte do hor s dětmi, nepodceňte přípravu. Děti jsou mnohem citlivější na zimu, déšť i případnou nudu. Inspirujte se našimi tipy!
V článcích „To základní o …“ jsou přehledně zpracovány základní informace o vybavení, určené pro rychlou orientaci. Aby byl spánek kvalitní, nesmí tělo bojovat se zimou, ale ani se přehřívat. Jak vybrat ten pravý spacák? Pokud si nejste jisti, případně nevíte co od spacího pytle čekat, nabízíme vám aktualizované základní informace …
Vytvořili jsme pro vás redakční „check list“ pro lezce třech úrovní. Seznam je samozřejmě subjektivní a každý lezec má svoje osvědčené vybavení, bez kterého do skal nevyrazí. Berte ho tedy jako doporučení nebo inspiraci k pořízení dalšího lezeckého „cajku“.
Pokračování článku o získávání a uchování elektrické energie v divočině a na cestách. V tomto pokračování jsem se zaměřili na sluneční energii a solární panely.
Nejrůznějších elektronických pomocníků balíme s sebou na cesty po světě nebo i na všemožné výpravy do přírody pořád víc. Jak všechny tyhle hračky na cestách efektivně dobíjet?