Barva jeřabin ohlásila konec prázdnin, příroda se začíná krásně zabarvovat, městský ruch se po prázdninách začíná vracet. Žáci a studenti si musí opět zvykat na rutinu školního roku. Ranní mlhy a občasný déšť nás donutí tu a tam vystoupit z komfortní zóny. Se správným vybavením to nakonec může být zábava.
Speed hiking – než si budete pořizovat ty správné boty, měli byste si být jisti, že provozujete právě tuto aktivitu. Pohybujete po cestách nebo po horách rychle, respektive rychleji než chůzí, ale neběžíte? Pak pravděpodobně skutečně budete potřebovat boty na speed hiking!
Batoh na treky musí splňovat vysoké nároky: odvětraný zádový systém, dostatek kapes, pohodlný bederní pás a ramenní popruhy… Podle čeho vybírat batoh na horskou turistiku v českých horách i v Alpách?
Jak vybrat ten nejvhodnější outdoorový vařič? To je otázka! Dneska už nechceme nebo nemůžeme rozdělat oheň, kde se nám zamane. Vaříme na vařičích. Jak však vybrat ten nejlepší a pro mé cesty ideální vařič a podle čeho ho vlastně vybírat?
Léto je tu, a to znamená jediné, čas výletů do přírody a přespávání pod stanem či širákem je tu! Abyste si výlet užili, potřebujete mít výbavu ve formě. Než tedy vyrazíte za dobrodružstvím, věnujte trochu času kontrole vybavení a jeho čištění.
Radost z jízdy na kole si může užít celá rodina. Pohodlí a hlavně bezpečnost těch nejmenších zajišťuje vozík pro děti. Poradíme, jak vybrat cyklovozík.
Proč neplatí, čím vyšší cuin, tím lepší péřový spacák? Proč je teplotní určení pouze orientační údaj? Jak to, že v husím peří může být až 30 % kachního? A je dobré péřák prát, anebo ne? Vše, co je potřeba vědět, než si pořídíš svůj vysněný péřový spacák, najdeš v rozhovoru s Davidem Pařízkem, spolumajitelem české firmy OutdoorKWAK, která se specializuje na výrobu špičkových péřových spacáků s unikátní nanomembránou.
Když poprvé vyrazíte z umělé stěny do přírody na opravdové skály, asi vás nejdříve překvapí absence barevných chytů. V přírodě po barvách lézt nebudete, orientovat se začnete kromě očí i citem a hmatem. Dále počítejte s tím, že na skalách je jenom málo věcí podle normy. Postupové jištění může být rozmístěno nepravidelně. Nebo vůbec. Slaňáky mohou být za hranou a budete se asi muset naučit i slaňovat. Na co se tedy připravit a na co se těšit?
Už jste někdy zkoušeli spát ve stanu na sněhu? Táboření v zimě jsem vyzkoušela na vlastní kůži a zvládne to každý!
V zimním vydání Světa outdooru 2020 jsme otevřeli Pandořinu skříňku s názvem ekologie. Už když jsme o tomto tématu začali uvažovat, věděli jsme, že je takřka nevyčerpatelné a budeme mu muset věnovat několik článků. V tomto díle se zkusíme zorientovat v použití recyklovaných materiálů v outdoorových výrobcích.
Gore-tex, Polartec, Primaloft… Člověku z těch materiálů a jejich funkcí jde hlava kolem. Výrobci outdoorového oblečení však kombinací těchto prvotřídních materiálů dokážou vykouzlit opravdové poklady v podobě špičkových outdoorových bund a kalhot na hory. Jak takové oblečení funguje a k čemu je dobré?
Výlety za radovánkami na sněhu se vším vybavením na lyžování, skialpinismus či sáňkování často prověří kapacity našeho auta. Jak správně uložit lyže a další zimní výbavu do auta?
Sněhem zasypané zimní hory mají své nepopsatelné kouzlo. Užívat si pohádkovou zimní krajinu jako z Mrazíka můžeme na běžkách, skialpech i sněžnicích. Co na sebe při aktivním pohybu v mrazivém počasí, doporučí slovenská značka Northfinder.
Zničená kolena, natržené achilovky nebo bolesti zad jsou jen některé z dlouhodobých následků, které může zapříčinit špatné obutí – a to nejen na treku. Pojďme se proto podívat, jak můžeme vhodným výběrem trekové boty takovým zdravotním potížím předcházet.
Nesmeky jsou na zledovatělém povrchu nedocenitelným pomocníkem. Přinášíme přehled, jaké jsou na trhu druhy a pro které použití se hodí. Z čeho můžeme vybírat a jak postupovat při nákupu?