Na stránkách amerických trekerů jsem nalezl spousty odkazů na tzv. lighttrekking. Mimo jiné mně zaujala výroba vařiče na tekutý líh z pivních plechovek. Po několika experimentech (při nichž jsem ovšem musel pivo napřed vypít!) jsem si vařič vyrobil. Samozřejmě i otestoval. Problém mi dělalo závětří vařiče. Ten jsem vyrobil z plechovky od …
Nevíte co si myslet o speciálních ručnících z mikrovláken? Nedávno se mi dostaly shodou okolností do rukou dva ručníky z mikrovláken, určené také pro použití v outdooru. Ručníky jsou lehčí a schnou mnohem rychleji, což je na cestách nesporně výhodou. K dispozici jsem měl tedy ručníky McNett MicroNet Small a Nikwax Travel Towel, které jsem pro účely testu doplnil třetím, obyčejným bavlněným ručníkem …
V článcích „To základní o …“ můžete najít přehledně zpracované ty nejzákladnější informace, které by měl každý člověk zajímající se o vybavení do přírody znát. Postupně by se zde měly objevit základní informace ze všech oblastí. Tento článek na toto téma je o kolech.
V článcích „To základní o …“ můžete najít přehledně zpracované ty nejzákladnější informace, které by měl každý člověk zajímající se o vybavení do přírody znát. Postupně by se zde měly objevit základní informace ze všech oblastí. Tento článek na toto téma je o kolech.
Slovo kůže znamená prvotní, nezušlechtěnou surovinu. Teprve jejím zpracováním vzniká useň. Přesto je však slovo kůže v běžném používání synonymem slova useň. Kůže se dělí podle zvířete, ze kterého byly získány. Nejčastěji se používají hověziny a vepřovice …
V článcích „To základní o …“ můžete najít přehledně zpracované ty nejzákladnější informace, které by měl každý člověk zajímající se o vybavení do přírody znát. Postupně by se zde měly objevit základní informace ze všech oblastí. První článek na toto téma je o lodích na divokou vodu. Aktuální informace o dění na vodě naleznete nejsnadněji na stránkách vodáckého magazínu PÁDLER.
V článcích „To základní o …“ můžete najít přehledně zpracované ty nejzákladnější informace, které by měl každý člověk zajímající se o vybavení do přírody znát. Postupně by se zde měly objevit základní informace ze všech oblastí. Tento článek na toto téma je o vodáckých doplňcích.
Celkem běžně se Vám může při používání stanu poškodit jeho konstrukce. Ať již díky extrémnímu namáhání a povětrnostním vlivům, tak také nechtěně vlastním přičiněním, tím že šlápnete na jeden nebo více dílů konstrukce. Drobné defekty hravě spravíte, nebo provizorně vyřešíte přímo na místě, v průběhu akce, pokud jste trochu šikovní a máte s sebou …
Pro každého správného outdooráka je znalost základního použití buzoly nutností. Předpokládám tedy, že všichni zkušenější základy znají, a duchu našeho webu se tedy zaměřím hlavně na to, co trh nabízí, co od buzol očekávat a co by měly splňovat. Ani tak se ale nedá vyhnout několika informacím, které bychom měli vědět o buzolách a zemském geomagnetismu my, uživatelé.
Přežití v extrémních podmínkách je podle mých zkušeností řemeslo, zručnost, kterou je nutno se naučit, cvičením ji udržovat a soustavně rozvíjet, až jednou dosáhnete mistrovské úrovně. A přeji vám, abyste tuto úroveň nemuseli nikdy prokazovat v praxi.
Jelikož nás velmi často „bombardujete“ dotazy týkajících se problémů okolo stanů, rozhodli jsme se věnovat nejčastěji se objevujícím problémům a dotazům tento samostatný příspěvek.
Kde končí spaní do růžova – dolní hranice tepelného komfortu. Spacáky bývají označovány teplotními údaji, které vypovídají o jejich izolačních vlastnostech …
Co dělat když všude kolem dost prší, nebo je dokonce i průtrž mračen? Někdo z nás chodí jen v soupravě z materiálu Gore-tex, někdo i ve značně levnějších zátěrových náhražkách. Ti pak většinou další vrstvu proti dešti nepoužívají …
Špatné nebo nevhodné boty nám udělají z cesty peklo, i když ostatní vybavení budeme mít nejlepší na světě. Výběr bot záleží na tom, kam míříme, co neseme, jak jsme trénovaní a podobně.
Nešly moc dohromady, dokud byl civilní sektor GPS ovlivňován záměrně zaváděnou umělou chybou (tzv. SA). Jestliže tolerance v rovinných souřadnicích v minulosti dosahovaly až plus mínus 100 metrů, v nadmořské výšce to bylo ještě horší.