Zatím to vypadá, že skialpinisté se na svoji výbavu mohou spíše dívat, než ji cpát do batohu a hekticky s radostí opouštět své příbytky vstříc horským dobrodružstvím. Ale on ten sníh ještě přijde, stačí vzpomenout na loňský rok. A proto je dobré být připraven a mít v batohu vše potřebné.
Dělat pravidelný servis lyží si už možná zvykli dělat i ti méně pořádní z nás. Ale jaký servis dopřát stoupacím pásům, tuší možná jen někdo. Přitom pásy jsou základním kamenem výbavy každého skialpinisty, telemarkera, freeridera či příznivce lyží typu backcountry, který se více či méně často chce pomocí lyží vydrápat někam nahoru.
Nelekejte se ani se netěšte, že tohle bude návrat do časů, kdy se jistilo lanem přes tělo a po časové ose se projdete až do doby Hi-Tech jistítek. Řeč bude o současné situaci na trhu jistítek se zaměřením na novinky z posledních let.
Ultralehké stany jsou kompasovou střelkou vývoje turistických stanů. Najdeme tu nejvíce inovací jak v použití materiálů, tak v oblasti rafinovaných designerských řešení. Proč bychom měli vývoj tohoto odvětví bedlivě sledovat?
Dobrý outdoorový spací pytel slouží několik let, než je potřeba koupit nový, a v ten okamžik bývá často složité orientovat se rychle v nabídce, kterou člověk běžně nesleduje. Jak postupovat při výběru?
Vlněné materiály zažívají nyní svůj oprávněný návrat při výrobě oblečení, a to nejen outdoorového. Seveřané ale vždy kvalitní vlně věřili a jejich obdivuhodné cesty vlna v teplém oblečení vždy doprovázela. Pojďme se podívat na bundu Devold Thermo.
Kompas je symbol cestovatelů, dobrodruhů a v neposlední řadě nadšenců do světa hor. Ne každý je však v „kompasologii“ zběhlý a možná s výběrem svého prvního kompasu pomůže tento krátký video manuál.
Dostala se mi do ruky další šikovná hračka Rollnlock od italského výrobce Climbing Technology, o kterém je poslední dobou v lezeckém světě dost slyšet.
Jako letošní novinku na trhu s GPS navigacemi, nabídla firma Garmin nové modely v řadě Oregon 600. Podívejte se na výsledky rozsáhlého testu modelu Oregon 600t, vybaveného nadstandardní sadou map.
Doposud jsme se v seriálu Světa outdooru o teplotním určení spacích pytlů dozvěděli, co je to teplotní určení a jak ho měří evropská norma. Zbývá udělat poslední krok. Zjistit, zda se v konkrétním spacím pytli při určité teplotě dobře a pohodlně vyspíme …
Ve druhém článku ze seriálu Najdi svůj spacák, o tepelném určení spacích pytlů se budeme věnovat normám, podle kterých se teplotní odpor spacích pytlů měří. Pro nás platí norma Evropské unie z roku 2002, norem je ovšem v různých částech světa víc …
Od roku 2002 platí v Evropské unii nová norma EN 13537 o měření teplotního odporu spacích pytlů, která přináší změnu ve značení teplotního určení spacáků. Ačkoliv tato norma není závazná, je důležité orientovat se v údajích, které poskytuje. Redakce Světa outdooru proto připravila seriál článků Najdi svůj spacák, jejichž cílem je vysvětlit vše kolem změn ve značení teplotního určení spacích pytlů podle zmíněné normy.
Také by se vám líbil spací pytel ve kterém byste spokojeně spali při -30°C, vážil by pouhých 800 g a stál by vás například jen 770 Kč? Realita je jiná a podléhá mimo jiné i tvrdým a neoblomným fyzikálním zákonům. Poradíme vám, jak si vybrat přesně ten správný spacák a nepodlehnout často zavádějícím údajům nebo lákavým nabídkám prodejců.
Chystáte se v zimě vyrazit s dětmi na běžky a potřebujete jim pořídit běžkařskou výbavu? Pojďme si zmapovat, jaké dětské běžecké lyže, hole, boty a oblečení dnes můžete pořídit, a také si řekněme, jak vybírat.
Může se to zdát jako banalita, ale s přibývajícími kilometry ve vašich nohách roste důležitost kvalitního sbalení krosny.