Bunda je symbolem oblečení. Chrání horní polovinu těla a tudíž tělesné jádro. Na „vršek“ natahujeme několik vrstev a na nohy nám většinou stačí jenom kalhoty. Takže to s touto partií lidského těla bude asi nějak komplikované a vyžaduje si extra pozornost. Lze ji teda jednoduše a přitom účinně ochránit jednou univerzální vrstvou?
Hory se nám s nástupem moderních sněžnic a pořád lepšího skialpového vybavení otevírají i v zimě. V krajině zasypané sněhovou peřinou tak můžete zažít úplně jinou atmosféru. V zimním období většinou na horách potkáte jen podobné nadšence a dobrodruhy, jako jste vy. Spíš než kompletní seznam potřeb na zimní hory dnes uvádíme naše tipy a rady na vybavení, které by vám při zimních výpravách nemělo chybět.
Funkční prádlo a termoprádlo jsou pro outdoorové aktivity, ale i pro výkonnostní sport, neodmyslitelným vybavením. Pomáhají nás ochlazovat, nebo nás drží v teple a odvádí pot. Jak správně vybrat funkční prádlo – první vrstvu, aby co nejlépe plnilo svou funkci?
Jak vybrat ten nejvhodnější outdoorový vařič? To je otázka! Dneska už nechceme nebo nemůžeme rozdělat oheň, kde se nám zamane. Vaříme na vařičích. Jak však vybrat ten nejlepší a pro mé cesty ideální vařič a podle čeho ho vlastně vybírat?
Proč neplatí, čím vyšší cuin, tím lepší péřový spacák? Proč je teplotní určení pouze orientační údaj? Jak to, že v husím peří může být až 30 % kachního? A je dobré péřák prát, anebo ne? Vše, co je potřeba vědět, než si pořídíš svůj vysněný péřový spacák, najdeš v rozhovoru s Davidem Pařízkem, spolumajitelem české firmy OutdoorKWAK, která se specializuje na výrobu špičkových péřových spacáků s unikátní nanomembránou.
Nesmeky jsou na zledovatělém povrchu nedocenitelným pomocníkem. Přinášíme přehled, jaké jsou na trhu druhy a pro které použití se hodí. Z čeho můžeme vybírat a jak postupovat při nákupu?
Naši odborníci ti pomůžou zorientovat se v široké nabídce sportovních a outdoorových čelovek. Podle jakých parametrů se při výběru řídit a jaké jsou výhody a nevýhody různých typů?
Třísezónní spací pytel využijeme od jara do podzimu a pro většinu lidí se jedná o univerzální spacák na celou sezonu. Jak a podle čeho vybrat třísezónní spacák?
Nechte si poradit od odborníků, jak vybrat ten nejlepší stan pro vás. S námi je výběr stanu hračka.
Zateplovací vrstvu asi nic nenahradí. Leda větrovka vycpaná Učitelskými novinami. Na to jsou fakt dobré. Jinak pro „zahřátí“ je nejlepší něco teplého na sebe. Někdy i do sebe, ale o tom až někdy jindy. Přesto platí, že žádná teplá bunda nehřeje, ale pouze izoluje. Jak tedy izoluje syntetika vs. přírodní materiály? A co dalšího byste měli vědět při výběru vaší budoucí „zateplovačky“?
Bude zima, bude mráz, kam se turisto, kam schováš? Co si obléknout v zimě? Přečti si, jak principy cibulového systému aneb jak vrstvit správně oblečení!
„Musíš mít něco teplého do žaludku,“ říkávaly naše babičky. Leckdo z nás se shodne na tom, že při jakékoli vícedenní outdoorové akci na tom teplém jídle skutečně něco bude. Abychom si v terénu dokázali teplé jídlo připravit, neobejdeme se bez vody a bez spolehlivého vařiče. Jak takový spolehlivý vařič vybrat?
Ultralight neboli ultralehké vybavení zažívá v poslední době boom. Kdo by chtěl taky tahat s sebou váhu navíc. Podívali jsme se tedy podrobněji, jaké jsou možnosti a varianty ultralight spaní v přírodě. Co umí ultralight stan, hamaka, tarp nebo žďárák?
Samozřejmě si chcete vybrat dobrý batoh. Jiný přece ani nechcete. Jak tedy vybrat dobrý batoh? Při pořizování batohu si nejdřív ze všeho promyslete aktivity, které s ním budete podnikat. Pokud totiž sebelepší batoh použijete na špatný účel, budete se zbytečně trápit.
Pohorky by vám měly poskytnout oporu a stabilitu v terénu, a to i při nošení těžkého batohu. Vybírejte tedy pečlivě a nechte si poradit, na co se při výběru turistické boty zaměřit.