Vodní sloupec, prodyšnost, zátěry, membrány… Jde vám z toho hlava kolem? Nepanikařte, s námi na výběr té správné svrchní bundy můžete vyzrát. Připravili jsme pro vás totiž takový malý tahák jak vybrat nepromokavou hardshell bundu.
Všechno potřebné sbalit do batohu, hodit na záda a jít. Řešit jen, co budu jíst a kde si ten den zrovna ustelu. Trekování na těžko má své nepopiratelné kouzlo. Připravili jsme seznam vybavení, co si sbalit na vícedenní trek.
Správný turistický batoh je klíčem k pohodlnému a bezpečnému pohybu v horách. Ať už hledáte lehký model na jednodenní túry, odolný expediční batoh na vícedenní výpravy, nebo prostornou krosnu na náročné treky, máme pro vás ty nejlepší tipy.
Nesmeky jsou na zledovatělém povrchu nedocenitelným pomocníkem. Přinášíme přehled, jaké jsou na trhu druhy a pro které použití se hodí. Z čeho můžeme vybírat a jak postupovat při nákupu?
Bude zima, bude mráz, kam se turisto, kam schováš? Co si obléknout v zimě? Přečti si, jak principy cibulového systému aneb jak vrstvit správně oblečení!
Hledáš trekové boty na lehčí turistiku, boty na dálkové traily nebo pohorky do náročného terénu? Naši odborníci připravili srovnání a přehled nejlepších bot na hory pro tuto sezonu.
Správná impregnace pohorek a trekových bot může výrazně prodloužit jejich životnost. Jsou ideální spreje, vosky nebo impregnační prací prostředky? A jakou impreganaci použít na boty s membránou?
Chystáte se na svůj první dálkový trek nebo chcete odlehčit batoh? Seznam, co si sbalit na dálkový trek, a jak se na trek připravit a vše naplánovat, pro vás napsal zkušený thru-hiker Kuba Šolc.
Co je lepší – tradiční kotníkové pohory nebo různé varianty běžeckých trailových bot? Téma, které nás nenechává klidnými a rozhodli jsme se mu přijít na kloub!
S jakýmkoli pohybem v horách je neodmyslitelně spojeno umění orientace. A i když se zrovna za experta v navigaci nepovažujete, znát pár základních pravidel a dovedností není rozhodně na škodu. Podle Murphyho zákonů dojdou v GPS baterky zrovna v momentě, kdy lije jako z konve, netušíte, kterým směrem je chata a došla poslední tabulka čokolády. V tu chvíli přicházejí na řadu těžce nemoderní orientační pomůcky, a to mapa a kompas, respektive buzola. K nim přidejme ještě nadmíru praktickou plánovací fólii (tzv. Planzeiger) a jde se na věc.
Jaké parametry při koupi karimatky sledovat? Jak zohlednit hmotnost vs. pohodlí? A jak vlastně karimatka „hřeje“? V tomto článku se pokusíme vyřešit dilema při výběru té nejlepší karimatky a odpovědět na vaše dotazy. A snad rozlouskneme i marketingový oříšek s lehkou, pohodlnou, hřejivou a levnou karimatkou v jednom. Jaká je tedy nejlepší karimatka?
Bez jídla vydrží cestovatel i několik týdnů. Bez vody ale jenom několik málo dní. Získávání pitné vody je na výpravách a expedicích pravidelnou, nutnou a někdy i fyzicky či časově náročnou činností. Jak si tedy zajistit pitnou vodu na cestách?
Dobrý spacák je klíčem k pohodlnému spánku v přírodě – ať už bivakujete v horách, kempujete u jezera nebo vyrážíte na expedici. Otestovali jsme nejlepší modely pro různé podmínky – od lehkých letních syntetických spacáků po teplé péřové spacáky na náročné výpravy.
Vybrat lano, lezečky, sedák nebo nějaký dárek pro lezce může dát někdy zabrat. Tipy na nejlepší lezecké vybavení od lezců pro lezce.
Téma spacích pytlů, jejich izolačních vlastností a úskalí při výběru je věčně živé. Nebudeme tu odpovídat na otázku, jestli je lepší peří, či duté vlákno. Zaměříme se na to, co rozhoduje o kvalitě spánku při nocování v obtížných zimních podmínkách…