Na jedné z mých četných výprav na sever jsem byl konfrontován s příběhem, který před více než sedmdesáti lety zažil norský lovec v oblasti mysu Kvadehukken. Z nešťastného tuláka zbyla jen rozbitá kulovnice, my jsme z podobné situace naštěstí vyvázli bez nehody.
Boj o přežití má své neuvěřitelné příběhy. Jsou známé a zpracované v knihách i ve filmech, přesto stojí za to připomenout si extrémní dobrodružství, jejichž neuvěřitelnost a síla vůle přežít svého času uchvátila svět.
Pokud s běháním teprve začínáte, měli byste dodržovat některé zásady, aby vás běhání nepřestalo bavit nebo abyste si nepřivodili úraz. Pokud již běháte a chcete se připravit na běžecký závod, mějte na paměti základní zásady běžeckého tréninku.
Každý sportovec, ať už rekreační nebo profesionál, si musí dávat pozor na svoji běžeckou stravu. Připadá vám to zbytečné, když jste fit, netrpíte nadváhou a nepotřebujete trhat rekordy? Určitě znáte zažívací potíže při běhu: bolesti břicha nebo pálení žáhy.
V chatě Spindler, vysoko nad Špindlerovým Mlýnem, se začátkem ledna sešli všichni psovodi Horské služby z České republiky se svými lavinovými psy.
Podpora péče o životní prostředí, zdravější planetu a trávení volného času v přírodě bez negativních důsledků. To je cílem grantového programu, kterým oslovuje neziskové organizace po celém světě skrze veřejnou soutěž nebo své fanoušky společnost KEEN se svým programem KEEN Effect.
Slýchám to poměrně často — na kurzech první pomoci, od rodiny i přátel, prostě kdykoliv dojde na jakoukoliv zmínku o nutné manipulaci s někým po jakékoliv nehodě, vždy následuje námitka: „Ale co když má něco s páteří?!“.
Dnes tu máme polomýtus jak vyšitý. Dávat diabetikům cukr je určitě správně, leckdy to zachrání i život. Velké nebezpečí se ale skrývá ve formě podání. Vzít cukřenku a rychle začít diabetikovi sypat cukr do pusy — to může mít fatální následky, a to i když to myslíte dobře a chcete jednat co nejrychleji.
Český horolezecký svaz zve na další metodický víkend zaměřený na lezení v ledu. Akci pořádá metodická komise ČHS ve spolupráci s HO Vír, výcvik povedou lektoři ČHS.
Akce je zaměřena na bezpečný pohyb v zimním terénu, tj. na získání základních poznatků o plánování túry, analýze sněhové pokrývky, lavinové prevenci a základům lavinové záchrany. Zúčastnit se mohou všichni, kdo si chtějí si své poznatky a vědomosti rozšířit i ti, kdo se v zimním horském terénu příliš nepohybují.
Zveme všechny příznivce lezení a milovníky hor na přednášku legendárního horolezce Petera Habelera: Hory světa – nejoblíbenější vrcholy P. Habelera, která se uskuteční v pondělí 19. ledna v 19:30 v lezeckém centru Vertikon-Singing rock ve Zlíně.
Tradiční veletrhy cestovního ruchu GO a Regiontour naplnily dva velké pavilony brněnského výstaviště. Na GO se prezentují hlavně cestovní kanceláře různých zaměření, Regiontour je přehlídkou především, ale zdaleka nejen českých regionů. Určitě naleznete i ten, který se vám bude hodit.
Možná se to učí při nekvalitní výuce v autoškolách, možná je to opět další z pozůstatků minulosti, možná prostě proto, že to vypadá logicky. Přesto je to špatně. Ve většině situací necháváme pasažéry uvnitř auta. Existují jediné dva případy, kdy je vyndáváme ven.
Již po desetiletí se sportovní odborníci, nadšenci a obchodníci těší na začátek roku, letošek toho samozřejmě není výjimkou, aby na vlastní oči, ruce nohy i tělo vyzkoušeli novinky ve sportovní výbavě, které se chystají pro nadcházející sezónu. Letos začátkem února na Mnichovském výstavišti proběhne již 75. Mezinárodní odborný veletrh sportovních potřeb, všem známý pod zkratkou ISPO.
Skoro tříletý projekt Mýty o první pomoci letos skončí. Stane se tak v květnu, kdy vyjde poslední mýtus, respektive vznikne článek k mýtu 36. Již nyní je však nachystáno něco nového, mnohem autentičtějšího. Máte se tedy, na co těšit. Teď už se přestaneme dojímat a pustíme se do dalšího nepřítele — mýtu číslo šestnáct.