Doporučujeme:
– Horolezecká legenda Reinhold Messner
– O životě Josky Rakoncaje
Nejhledanější vrcholy:
– Mont Blanc
– Triglav
– Grossglockner
Rady k bezpečnosti v sekci Metodika
A spousta další inspirace v článcích níže!
Český horolezecký svaz vyhlašuje soutěž o nejlepší fotografii, ze které bude vytvořeno PF Českého horolezeckého svazu 2013.
Horolezecká komunita přišla o jednu z největších postav lezení osmdesátých a devadesátých let.
Poslední dny do České republiky přinesly mírné ochlazení – nechte si rozproudit krev v těle těžkým spárovým lezením v rozpáleném americkém Utahu!
Piolet d´Or nebo-li zlatý cepín zná většina z nás jako mezinárodní cenu, která oceňuje ty nejlepší horolezecké výstupy po celém světě za uplynulou „lezeckou sezónu“. Věděli jste však, že existuje také jeho asijský ekvivalent?
Netradiční pohled na horolezce při lezení cesty Eternal Flame na masiv Nameless Tower (6286 m n.m.) se naskytl díky natačení akce pomocí RC helikoptéry. A jaký je výsledek?
Čtyři horolezci, kteří jsou členy francouzského vojensko – horolezeckého spolku, prostoupili novou cestu v jihozápadní stěně hory Kamet.
Nedávno jsme psali o starším z bratrů Huberových, Thomasovi (46). Myslím, že je na čase se zmínit také o druhém ze dvou famózních německých lezců, a to v souvislosti s free sólo lezením, jinak řečeno lezením bez jištění.
Americko – thaiwanské dvojici se na začátku října povedl prvovýstup v čínském pohoří Shaluli Shan, a to na žulovou pyramidu Kemailong (5870 m), která nápadně připomíná slavný švýcarský vrchol.
Český horolezecký svaz vypsal výběrové řízení na pozici administrativní a organizační pracovník sekretariátu ČHS. Pokud vás tato nabídka zaujala, mrkněte do článku na další informace.
Libor Uher se krátce rozpovídal o letošním himálajském dobrodružství na sedmé nejvyšší hoře světa.
Dnešní horolezecká zprávička vám nenabídne žádný prvovýstup, on-sight ani tragické úmrtí. Namísto toho si můžete poslechnout zastřený hlas francouzské zpěvačky Isabelle Geffroy přezdívané „Zaz“.
Před měsícem uchvátil horolezecký svět svým projektem v norské jeskyni Flatanger. Teď řádí v USA, kde přelezl tři extrémně těžké cesty v jednom dni. To by nebylo tak zvláštní, kdyby to nebylo stylem on-sight1.
Přijďte na závody pro veřejnost na stěnu v pražské Ruzyni!
Tak tohle je sen snad každého lezce. Nejde ani tak o to, že lezete v tričku a je vám fajn. Spíše jde o ten pocit, že u nás je -10 a vy si užíváte sluníčka. A víte co? Nemusíte jezdit do „profláklého Thajska“.
Je to pro mě neuvěřitelné a trochu se stydím, ale Ashima Shiraishi je důkazem toho, že ano!