Redakci Světa outdooru tvoří outdooroví profesionálové, kteří píšou o tom, co je baví.
Doporučujeme:
– Ze života horského vůdce Vojty Dvořáka
– Fejetony Martina Úbla
Šumava se pro běžkaře vyznačuje dvěma základními charakteristikami. Za prvé si v její centrální části jako posledním pohoří ještě nevšimli, že se na běžkách dá i bruslit. Za druhé, najdeme zde spoustu krásných a dlouhých kopců, které umí pořádně štípnout.
Lezu po skalách a po horách i v pohorách od 15 let. Zažil jsem ještě ocelovou svařovanou osmu, kterou jsem dostal darem, a karabiny Walter za výlohou obchodu HORAL v Zámečnické ulici v Brně. Dnes to zní neuvěřitelně a možná vaše současné zážitky za těch 30 let budou opět pro budoucí generaci lezců nepochopitelné. Pamatujte si je. Určitě pobaví i v roce 2050!
Co si letos místo novoročních předsevzetí udělat takový malý seznam přání a cílů pro nadcházející rok? Naši redaktoři připravili na vlastní kůži vyzkoušené tipy na nejlepší outdoorová dobrodružství pro rok 2022!
Zvoní budík a na displeji je 00:03. Ospale na něj mžouráme a snažíme si vzpomenout, čí to byl dole v La Pazu nápad, vyskákat si na konec treku po Bolívii na šestitisícovku, když: „… jsme přece rozchození a aklimatizovaní, tak to nebude žádnej problém, ne?“ Optimisti by se prostě měli popravovat, a v horách radši dřív než později.
Postup, jak dobře cestovat, hledají lidé roky. Kam vyrazit? Jak se tam pohybovat? Jak si to užít? A jak to pokud možno i přežít? Nyní máme na všechny tyto otázky odpovědi. A to díky objevu loňské sezony: kamenným destičkám, které na našem území zapomněly tábořící římské legie a na kterých měly uloženo proslulé Trekařské desatero, které vyvrací všechny cestovatelské mýty. Pojďme si tedy mýty i s příslušnými body z Trekařského desatera jeden po druhém rozebrat.
Leave no Trace, aneb PNP po česku.
Když jsme před patnácti lety začínali chodit dlouhé treky po horách, vznešené označení „Leave no Trace“ ještě dávno neexistovalo. Nebo jsme o něm možná nevěděli. My tomu říkali po našem PNP. Prostě Nebuď Prase.
Také si kladete do nového roku předsevzetí? Nebo radši jako my poctivě zapisujete nápady a inspiraci na další outdoorová dobrodružství? Tipy od redakce Světa outdooru na nejlepší outdoorová dobrodružství pro rok 2021!
Přehlídku toho nejlepšího vybavení pro turisty, outdooráře, milovníky kempování a cestování nabízí každoročně prodejní Výstava stanů a vybavení do přírody v Praze. Letos probíhá od 29. 5. do 16. 8. 2020 v areálu PVA EXPO Praha Letňany.
Přehled recenzí ze Světa outdooru 2/2020, které vám mohou pomoci při výběru vašeho outdoorového vybavení, které se brzy objeví i na našich stránkách. Do hor, do divočiny, ale i na lezení, protože druhé letošní číslo obsahuje speciál Lezecký svět.
Jezdím po veletrzích se sportovním zbožím. Sleduji trendy a novinky ve vybavení pro outdoorové aktivity. Čekám na nějaké převratné myšlenky, technologie nebo nápady. Stále se musí chodit do kopce s batohem na zádech, boty nejsou lítací, zpocená trika studí a litr vody váží kilo. Kdy už někdo přijde s něčím převratným a výrobci přestanou skrývat svůj nedostatek invence kosmetickými změnami na dávno vynalezených věcech?
Horský vůdce Vojta Dvořák glosuje nešvary a nesmysly, se kterými se potkává na horách.
Koronavirus zamíchal se životy nás všech. Zatímco mezi lidmi číhá nebezpečí COVID-19, sedíme ve volném čase doma za pecí a často už nás to moc nebaví. Pár tipů jak se zabavit něčím smysluplným najdeš tady.
Spork? Co je to za blbost? Je to prý úžasná věc. Kde jsi o tom četl? Ve Světě Outdooru. Hmmm. Tak to musí být pravda! Je to ve skutečnosti tak „skvělá“ věc?
Redakce Světa outdooru připravila výběr zajímavých outdoorových filmů, které jsou volně ke zhlédnutí online.
Když jsme jeli na náš první výlet, abychom začali s plánováním trasy pro Stezku Českem, netušili jsme, že první ránu dostaneme už při cestě vlakem…