Nejnovější

Nejlepší trekové boty a pohorky 2024: výběr testerů Světa outdooru
Horolezectví

Za mne: Budgetové kotníkové Salomony před více, než deseti lety byly super. Nonstop na nohách, desítky kilometrů denně, včetně hor, sněhu, sopek a podobných terénů s cca 20-ti kg na zádech a držely dlouho po záruce (stále je, z nostalgie, používám v garáži, jako pracovní, ač mají žraloky a ztvrdlá podrážka se drolí :).
Avšak následující generace i dražší modely nevydrží běžné 25km výlety "nalehko" po Čechách ani do konce záruky. Přesně jak píšete: začne se rozpadat ten vrstvený pogumovaný materiál na špičce a špička podešve se tak začne odlupovat. Dále se trhají tkaničky, či poutka, která je drží, takže Salomon už nikdy více.
Bohužel to samé jsou Merrellky a prý i Salevy a jiný podobný "spotřebák".
Takže co si koupit, když nechcete kupovat boty každý rok a půl, ale zároveň nechcete chodit v "lyžácích"?
Žádný prodejce se mi zatím nezaručil, že jejich boty vydrží déle, než dva roky a dej za ně 4 - 5 tis....

Tak moje nejlepší obuv je že jednoznačně Salomon. Pohodlné lehké prodyšné i levnější modely. Bohužel u mých nejoblíbenějších a nejpohodlnějších bot se velmi rychle prošlápla podrážka a rozlepila špička. Měla jsem je rok. Velmi aktivně jsem je nosila. Nosila jsem je každý den a úplně všude takže se divím že ten rok vůbec vydržely 😂. Ale určitě tento model doporučuji jelikož já prošlapu podrážku u úplně každých bot😂.
Model - blackstonia w

Nejdiskutovanější

Nocování v české krajině: BIVAKUJ, ALE RESPEKTUJ!
Horská turistika

Díky, z článku nepřímo vyplývá, že na většině území by neměl být problém s přespáním v bivakovacím pytli. Jak to je s hamakou, která je vybavena širokým popruhem bránícím poškození kůry? V některých článcích jsem se dočetl, že hamaka je také OK.

Díky za článek.

Podělím se o zkušenost s "ochranářem" v np České švýcarsko. Jdeme ve dvou s batohem a v brzkém odpoledni vstupujeme do parku u pravčické brány. "Ochranář" si nás vyhmátne z davu, legitimuje se a začne nám arogantním způsobem vykládat, že kouká že jdeme "na těžko" a že se v np nesmí přespávat, že je moc sucho, že bychom rušili zvěř a spousta dalších keců. A že prý doufá, že nás v noci nepotká v parku, dodává, že máme jít přespat do kempu.
Nejvíc fascinující na celé situlaci bylo to, že ostatní výletníky ve stylu: zaparkuju na nejbližším parkovišti, jdu na pravčickou bránu, sokolím hnízdě dám pivo a cestou vykouřím půl krabky, nedopalky jen tak zahodím (viděno na vlasní oči) nechával "ochranář" bez povšimnutí. Také představa "ochranáře" který pobíhá v noci po parku, aby nachytal v klidu spící lidi (kdo tady ruší přírodu, že?) je zábavná.

Btw. všimli jste si, že dle pravidel je táboření a nocování zákázáno s vyjímkou míst k tomu určených, což je pouze kemp "Mezní louka" - docela by mne zajímalo, kam chodí spát lidé z vesnice Mezná...

Důsledek je, že do Č.Š. už nepůjdeme ani na výlet, jsou i jiná místa. Pár odpadků, které občas sezbíráme po ostatních návštěnících, také můžeme sebrat jinde.

V konečném důsledku moc nerozumím způsobu ochrany přírody, kdy se snažím nalákat co nejvíce obyčejných turistů (kteří se často neumí v přírodě pohybovat a chovat, případně jim je to jedno) a na druhou stranu co nejvíce znechutit návštěvu jednotkám lidí (kteří se - aspoň doufám - chovat v přírodě většinou umí). Někdo to možná ví..