Ahoj,
nemáme s treky ve Slovinsku zkušenost, rádi bychom šli Juliana trail, je už na tuto trasu lepší vzít pohory? Docela jsme si teď zvykli na nízké trailové boty, které jsou lehoučké a rychle uschnou. Díky za vaše poznatky.
Alena
Souhlasím s Tomem. Zkoušel jsem pánskou verzi, kamarád ji bral na vandry. Já dal nakonec přednost jinému, lehčímu, vychytanějšímu a pohodlnějšímu gregory focal 48 (jediné, co mu chybí je boční vstup). A rozdíl v ceně není už tak velký (4,5 proti 3,5 a lze vychytat akce). Ale je třeba si to vyzkoušet na zádech, nejlépe nechat v prodejně zatížit a chodit tam a uvidíte. Takky jsem nejdřív zkoušel Osprey exos a nakonec skončil u toho dřív zmíněného gregory focal. Záda jsou důležitá. :)
Decathlon v nejvyšších řadách dělá už použitelné věci. Řekněme 5-10 let zastaralé oproti TOP produktum. Když za tyto věci chtěli 1/3 ceny tak mi to přišlo jako dobrý kup. Nyní kdy ten cenový rozdíl začíná být malý už bych váhal.
Zdravím, drobná pripomienka alebo 2 k testu:
1) keď už máte ten batoh v ruke, veľmi by som ocenil, ak by som sa tu dočítal aj údaj o dĺžke (výške) chrbtového panela čo je smerodajný údaj pri výbere batoha, a ak je nastaviteľný, tak v akom rozsahu.
2) Keď je výstuž vynímateľná, veľmi by pomohlo ak si má čitateľ vytvoriť predstavu o batohu, ak by ste ju vytiahli a odfotili.
No a bonusová: 3) Veľmi by ma zaujímalo porovnanie tohto batoha s etalónom v triede lezeckých batohov Deuter Guide 44.
Dík, držte sa :)
Za mne: Budgetové kotníkové Salomony před více, než deseti lety byly super. Nonstop na nohách, desítky kilometrů denně, včetně hor, sněhu, sopek a podobných terénů s cca 20-ti kg na zádech a držely dlouho po záruce (stále je, z nostalgie, používám v garáži, jako pracovní, ač mají žraloky a ztvrdlá podrážka se drolí :).
Avšak následující generace i dražší modely nevydrží běžné 25km výlety "nalehko" po Čechách ani do konce záruky. Přesně jak píšete: začne se rozpadat ten vrstvený pogumovaný materiál na špičce a špička podešve se tak začne odlupovat. Dále se trhají tkaničky, či poutka, která je drží, takže Salomon už nikdy více.
Bohužel to samé jsou Merrellky a prý i Salevy a jiný podobný "spotřebák".
Takže co si koupit, když nechcete kupovat boty každý rok a půl, ale zároveň nechcete chodit v "lyžácích"?
Žádný prodejce se mi zatím nezaručil, že jejich boty vydrží déle, než dva roky a dej za ně 4 - 5 tis....
Tak moje nejlepší obuv je že jednoznačně Salomon. Pohodlné lehké prodyšné i levnější modely. Bohužel u mých nejoblíbenějších a nejpohodlnějších bot se velmi rychle prošlápla podrážka a rozlepila špička. Měla jsem je rok. Velmi aktivně jsem je nosila. Nosila jsem je každý den a úplně všude takže se divím že ten rok vůbec vydržely 😂. Ale určitě tento model doporučuji jelikož já prošlapu podrážku u úplně každých bot😂.
Model - blackstonia w
Chcete skvělou lyžovačku? Soutěžte o 56 zájezdů do „brány Dolomit“ v hodnotě 1 000 000,-. Více informací na www.zapakatel.cz
Ahoj, vozím sa už tretí rok na BC od Sportenu s protišmykom, bohužiaľ bez oceľových hrán, ktoré by významne pomohli na ľade a taktiež by zvýšili životnosť hrán, ktoré pri náhodnom koreni či kameni dostanú zabrať. Lyže sú inak úplne perfektné, držia bez podšmykovania aj výrazne strmšie stúpanie. Stromčekovanie je potrebné naozaj zriedkakedy. Sklznicu parafinujem, protišmyk nechávam suchý bez akýchkoľvek voskov, či gliderov. Lyže mám vo výške postavy, krásne sa ovládajú aj v hustom poraste. Topánky mám Alpiny, ale spokojný s nimi nie som. Vždy ma oderú na pätách, sú mi však trochu veľké (internetový nákup - bez vyskúšania neodporúčam). Prsty ma odreli na pľuzgier len raz na jednej nohe. Naposledy som si už dal pozor a päty som prelepil preventívne. Konečne som si pohyb vychutnal bez bolesti!!! Viazanie BC od Rotteffely funguje bez zaváhania. Paličky používam turistické Kohla trojdielne so širokým košíkmi. Keďže mám 167cm, tak s tým nemám problém, vyššia váha mi nijako nevadí ani to nevnímam. Zdravím, Marian.
Díky, z článku nepřímo vyplývá, že na většině území by neměl být problém s přespáním v bivakovacím pytli. Jak to je s hamakou, která je vybavena širokým popruhem bránícím poškození kůry? V některých článcích jsem se dočetl, že hamaka je také OK.
Díky za článek.
Podělím se o zkušenost s "ochranářem" v np České švýcarsko. Jdeme ve dvou s batohem a v brzkém odpoledni vstupujeme do parku u pravčické brány. "Ochranář" si nás vyhmátne z davu, legitimuje se a začne nám arogantním způsobem vykládat, že kouká že jdeme "na těžko" a že se v np nesmí přespávat, že je moc sucho, že bychom rušili zvěř a spousta dalších keců. A že prý doufá, že nás v noci nepotká v parku, dodává, že máme jít přespat do kempu.
Nejvíc fascinující na celé situlaci bylo to, že ostatní výletníky ve stylu: zaparkuju na nejbližším parkovišti, jdu na pravčickou bránu, sokolím hnízdě dám pivo a cestou vykouřím půl krabky, nedopalky jen tak zahodím (viděno na vlasní oči) nechával "ochranář" bez povšimnutí. Také představa "ochranáře" který pobíhá v noci po parku, aby nachytal v klidu spící lidi (kdo tady ruší přírodu, že?) je zábavná.
Btw. všimli jste si, že dle pravidel je táboření a nocování zákázáno s vyjímkou míst k tomu určených, což je pouze kemp "Mezní louka" - docela by mne zajímalo, kam chodí spát lidé z vesnice Mezná...
Důsledek je, že do Č.Š. už nepůjdeme ani na výlet, jsou i jiná místa. Pár odpadků, které občas sezbíráme po ostatních návštěnících, také můžeme sebrat jinde.
V konečném důsledku moc nerozumím způsobu ochrany přírody, kdy se snažím nalákat co nejvíce obyčejných turistů (kteří se často neumí v přírodě pohybovat a chovat, případně jim je to jedno) a na druhou stranu co nejvíce znechutit návštěvu jednotkám lidí (kteří se - aspoň doufám - chovat v přírodě většinou umí). Někdo to možná ví..