Jak udělat běhání zajímavější?

Jak udělat běhání zajímavější?

Nevím jak vy, ale pravidelné běhání mě příliš nebaví. Jasně, když si jdu sem tam zaběhat, vyčistí mi to hlavu a je mi fajn. Pokud však máte systematický trénink a čekají vás týdně minimálně tři běžecké jednotky, už to nemusí být tak uvolňující. Jak by se to dalo změnit?

Následující tipy nejsou z mé hlavy, ale na základě svých běžeckých zkušeností, tedy období, kdy jsem pravidelně běhal aspoň několik měsíců (období, kdy jsem trénoval triatlon a příprava na letní expedici na Noshaq), se pokusím přidat svůj názor amatéra. Protože tenhle článek není pro lidi, kteří potřebují co čtvrt roku nové tenisky, jelikož je seběhají, ale pro takové jako jsem já, kteří běhají kvůli něčemu a ne proto, že je to vyloženě baví Smějící se.

1. Používejte smartphone

V dnešní době je velmi příjemné motivovat se prostřednictvím aplikací založených na GPS. Jsou to například motionx , RunKeeper nebo Nike +. Kromě přehledu nad vaší trasou máte kromě jiného informace  o průměrné rychlosti apod.

K tomu nemám moc co říct, protože jsem vlastníkem střely Nokia C2, ale vím, že na podobné aplikace nedají mnozí mí kamarádi dopustit, ať už jde o kolo, turistiku nebo běh.

2. Nestresujte se strečinkem

Pokud vás strečink nebaví a provozujete jednoduchý běh, tak ho vynechte a jednoduše se 10-15 minut vyklusávejte.

Osobně toto slyším prvně a ve všech sportech, kterými jsem si prošel, byl strečink stěžení. Kromě svalového napětí uvolňuje i to psychické a i když mě zrovna dvakrát nebaví, tak na něj nedám dopustit.

3. Naplánujte si trasu předem

Díky stránkám jako sportdistancecalculator můžete vytvářet přesné trasy vašeho běhu ještě předtím, než vytáhnete paty z domu.

Dnes už to jde vlastně i na seznamu. Tohle není špatný nápad, protože jednou vás nějaká trasa prostě omrzí a experimenty nejsou vždy dobré. Navíc máte ptačí pohled Usmívající se.

4. Někdy taky závoďte

Ať už trénujete na konkrétní závod nebo jen tak běháte, zkuste se zúčastnit nějakého závodu, ve kterém vám o nic nepůjde. Nejde o to se poměřit s ostatními (nebo to naopak potřebujete a bude vás to motivovat), ale zažít si tu atmosféru. Zároveň se jedná o skvělý trénink.

Tohle není vůbec špatný nápad. Startovné je v kde jakém závodě pár korun a jsem si téměř jist, že zaběhnete lepší čas než v jakémkoliv tréninku. I když se tomu nechcete poddat, okolí vás prostě vyhecuje a kdo ví, třeba zjistíte, že právě závodit a pravidelně se poměřovat je pro vás kořením běhání.

5. Odložte láhev

Mnohokrát narazíte na slogany typu: „Mějte vždy pití po ruce, jinak riskujete zdraví“ apod. Většinou vás pocit žízně dožene mezi 45 minutami až hodinou. Nemusíte pít každých deset minut.

Je to sice drobnost, ale řádky výše přesně popisují, jak to bylo u mě. Vždy jsem s sebou na běh tahal půl litrovku s tím, že nedokážu uběhnout desítku bez pití a přitom mi vadilo tahat to heblo v ruce. Blbost! Je to opravdu jen o zvyku.

6. Zpestřete si to!

Běhat stejnou formou je nuda. Udělejte si běh zajímavější tím, že zařadíte kopečky, terén, úsek ve městě, sólo běh nebo naopak v kolektivu.

Z mé strany absolutní souhlas! Ještě bych doplnil hudbu, ale to je asi dost profláklé že?

S využitím wideworldmag.com

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: