Choquequirao trek v pralese Peru
Treky

Choquequirao trek v pralese Peru

Daleko méně známá, ale díky minimálnímu množství turistů, mnohem příjemnější varianta cesty k předkolumbovským památkám v Peru. Stejně jako Machu Pichu, bylo pueblo Choquequirao, zbudované na vrcholu hory, objeveno až ve dvacátém století a dodnes nikdo neví, kdo jej vybudoval.

Cordillera Vilcabamba – Peru

Stát
Peru
Další státy
Peru
Počet dní
4
Vhodné měsíce
prosinec, listopad, říjen, září, srpen, červenec, červen, květen, duben, březen, únor, leden
Délka
60 km
Nejvyšší bod
3033 m n. m.
Převýšení
3666 m
Ledovec / sněhová pole
ne
Horolezecké úseky
bez lezení

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Daleko méně známá, ale díky minimálnímu množství turistů, mnohem příjemnější varianta cesty k předkolumbovským památkám v Peru. Stejně jako Machu Pichu, bylo pueblo Choquequirao, zbudované na vrcholu hory, objeveno až ve dvacátém století a dodnes nikdo neví, kdo jej vybudoval. Není taktéž znám účel ke kterému bylo toto sídlo postaveno. Inkové si jej ale podmanili a používali pravděpodobně k rekreačním účelům, stejně jako dnes my užíváme rekreační horské chaty. (Dle nejnovější hypotézy o účelu stavby.)

Choque je také nazýváno jako „Sakrální sestra Machu Pichu“. Trasa treku vede po úbočích stále zasněžených okolních pětitisícovek (Nevados), prudce sestupuje až na dno kaňonu Apurimac 1350 m.n.m.. a následně strmě stoupá až na protější vrchol vysoký 3033 m.n.m.

Prostupuje subtropické a tropické pásmo s vysokou vlhkostí a srážkami, lemované obrovitými agave a banánovníky. V nejnižších místech kaňonu žijí sklípkani, kterých po cestě určitě pár potkáte. 🙂

Návrat je možný stejnou cestou, nebo sestupem opačnou stranou hory do kempu San Ignacio a odtud zpět do Cusca autobusem nebo taxíkem .

Ubytování a jídlo

Stany vlastní nebo stan poskytnutý průvodcem v kempech na trase. V kempech je možno dokoupit základní potraviny (rýže, brambory, kukuřice, nápoje včetně piva a místní ovoce. Všude je také k dostání maso morčat – peruánská specialita s názvem CUY).

Potřebné vybavení

běžná trekingová výbava, pevné boty (domorodci absolvují cestu v sandálech a riflích), mačky a cepín nejsou třeba, spací pytel postačí jen lehký.

Přístup na začátek

Autobus z Cusca do a dále taxi do výchozího bodu, vesnice Cachora.

Povolení, poplatky, omezení, zákazy

ne

Počet lidí za rok (odhadem)

2000

Základní trasa

Cachora – La Colmena (sedlo) – Chiquiska (první kemp)- Playa Rosalina (přechod přes řeku Apurimac, „Matku Amazonky) – Santa Rosa - Maranpata (druhý kemp) - Choquequirao - a zpět

Orientační rozpis po dnech

  1. Cachora – Chiquiska
  2. Chiquiska – Maranpata
  3. Maranpata – Choquequirao – Chiquiska
  4. Chiquiska – Cachora

Další možnosti túr v okolí

Možný přístup z vesnice Huanipaca, odtud do kempu San Ignacio a výstup na Choguequirao z druhé strany kopce. Tato varianta je ale málo používaná pro menší atraktivitu.

Zajímavé vybavení

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: