Že nepromokavost a prodyšnost nejdou dohromady? Omyl! Značka The North Face představuje revoluční membránu Futurelight založenou na nanotechnologiích, která exceluje v obou parametrech a přináší outdoorové hardshell bundy bez kompromisů.
Značka The North Face, založená v kalifornském San Franciscu dvojicí dobrodruhů, za víc než 50 let své existence nejednou ukázala, že je průkopníkem inovací a nových technologií v oblasti funkčního outdoorového oblečení. Tentokrát se firmě podařilo skloubit myšlenku jednoho sportovce se špičkovým vědeckým vývojem na poli nanotechnologií.
Propustnost vzduchu
Oproti běžným membránám umožňuje nanostruktura membrány Futurelight propouštět vzduch a zlepšit tak větrání a prodyšnost, aniž by bylo třeba slevovat v oblasti nepromokavosti nebo odolnosti. Tato nová struktura nanovlákna umožnila vytvořit nejlehčí a nejprodyšnější membránu v historii The North Face. Ultratenký a poddajný oděv je neobyčejně pohodlný a chrání před živly i v tom nejdrsnějším počasí.
Unikátní nanotechnologie
Díky jedinečné výrobní metodě zvané nanospřádání vznikají mikroskopická nanovlákna, která jsou dostatečně malá, aby mohl volně proudit vzduch skrz, zatímco voda je zadržena venku na povrchu. Tím umožňují zachovat nadstandardní prodyšnost i při vysoké nepromokavosti.
Velkou výhodou technologie Futurelight je velká variabilita, která umožňuje během výrobního procesu upravovat váhu, strečovost, prodyšnost, a dokonce odolnost a splňovat tak potřeby každého sportovce i každého použití. Zatím ji najdeme ve třech řadách The North Face (Summit Series, Steep Series a Flight Series), ale do budoucna se díky velké přizpůsobivosti jistě objeví i v dalších modelech.
Ověřeno sportovci
Membrána Futurelight musela před uvedením na trh projít drsným testováním v laboratoři i na horách. Do parády si ji vzala nezávislá mezinárodní instituce Underwriter Labs, kde ji podrobili stejně extrémním testovacím standardům voděodolnosti, jaké používají při testování hasičské výstroje. Tkanina Futurelight odolala náporu 750 litrů vody za hodinu a získala certifikaci na 100% nepromokavost, přičemž vykazovala vysokou míru propustnosti vzduchu.
Velké slovo měl v celém procesu vývoje nové technologie tým elitních sportovců, který se zásadní měrou podílel na tvorbě prototypů i testování produktů. V těch nejdrsnějších podmínkách na Zemi testovali sportovci oblečení Futurelight po dobu 400 za sebou jdoucích dní od vrcholu Mount Everestu k úplně prvnímu sjezdu Lhotse na lyžích…
„Používám vybavení The North Face už skoro 20 let a tato tkanina je tou nejúžasnější inovací, kterou jsem zažila. Úplně to mění pravila hry – mít vrstvu oblečení, která mě chrání, ale zároveň je měkká na dotek, tichá, prodyšná a extrémně skladná, když ji potřebuji dát do batohu,“ hodnotí oblečení s membránou Futurelight Hilaree Nelson, horolezkyně a ambasadorka The North Face, které se společně s Jimem Morrisonem v roce 2018 povedl první sjezd osmitisícovky Lhotse (8516 m), čtvrté nejvyšší hory světa, na lyžích.
Dechberoucí video o historicky prvním sjezdu osmitisícové Lhotse je k vidění tady. Oblečení The North Face s membránou Futurelight na expedici obstálo v drsném vysokohorském prostředí Himálaje.
Technologii Futurelight najdete ve třech řadách oblečení The North Face:
- Summit Series: určené do extrémních podmínek na expedicích.
- Steep Series: určené do drsných horských oblastí a divočiny
- Flight Series: určené do nepředvídatelných podmínek na rozbitých cestách