Finská značka Polar je známá svými multisportovními hodinkami. Nyní ale zvedla laťku ještě výš a pro milovníky běhání si připravila novou řadu hodinek Polar Pacer Pro.
Merino triček není nikdy dost, obzvláště pokud svým vzhledem dokážou zaujmout. Nejsi Baby, která sedí v koutě? Pak určitě uvítáš soutěž, kterou pro tebe přichystal český výrobce funkčního oblečení Sensor.
Island je země tak drahá, že se vám z tamních cen budou protáčet panenky ještě dlouho po návratu zpět domů. Ale když víte jak na to, můžete i na Islandu ušetřit a z drahé dovolené udělat levnou. Máme pro vás 7 tipů, jak se vyhnout zbytečným nákladům, a přitom si užít Island naplno.
Pod spojením slov Sicílie a hory se asi každému automaticky vybaví Etna. Tahle 3323 metrů vysoká sopka ale není jediným horstvem na tomhle ostrově. Při severním pobřeží Sicílie se táhne pásmo hor, dosahující téměř dvoutisícové výšky. Za návštěvu stojí určitě známější národní park Madonie. Pokud ale nechcete potkat za den ani živáčka, vydejte se do národního parku Nebrodi o něco východněji.
Výběr outdoorové bundy na hory není snadná záležitost. Jako funkční svrchní vrstva musí ochránit naše tělo před nepřízní počasí, ale to není zdaleka všechno. Z jakých typů bund můžeme vybírat a co při výběru zvážit?
České hory jsou fantastické, ale kdo by nezatoužil po objevování ještě vyšších a rozlehlejších pohoří v zahraničí? Tatry, Alpy, Dolomity nebo třeba Pyreneje, lákadel v evropských zemích je celá řada. Jenže právě zvyklosti z tuzemských hor nám často zkreslují povědomí o podmínkách, na které je potřeba se v zahraničí nachystat. Správná příprava je u horských túr či celodenního lyžování zásadní, proto se podíváme na to, jak si efektivně sbalit a na nic důležitého nezapomenout. Včetně cestovního pojištění.
Proč neplatí, čím vyšší cuin, tím lepší péřový spacák? Proč je teplotní určení pouze orientační údaj? Jak to, že v husím peří může být až 30 % kachního? A je dobré péřák prát, anebo ne? Vše, co je potřeba vědět, než si pořídíš svůj vysněný péřový spacák, najdeš v rozhovoru s Davidem Pařízkem, spolumajitelem české firmy OutdoorKWAK, která se specializuje na výrobu špičkových péřových spacáků s unikátní nanomembránou.
Když poprvé vyrazíte z umělé stěny do přírody na opravdové skály, asi vás nejdříve překvapí absence barevných chytů. V přírodě po barvách lézt nebudete, orientovat se začnete kromě očí i citem a hmatem. Dále počítejte s tím, že na skalách je jenom málo věcí podle normy. Postupové jištění může být rozmístěno nepravidelně. Nebo vůbec. Slaňáky mohou být za hranou a budete se asi muset naučit i slaňovat. Na co se tedy připravit a na co se těšit?
Bolí vás po každém delším výšlapu kolena a přičítáte to běžnému opotřebení kloubů způso-benému věku? Může to být tím, ale bolestí kloubů se projevuje i řada nemocí různé závaž-nosti. Proto pokud bolest nepolevuje nebo se ozývá často, nepodceňujte ji a spolu s lékařem zapátrejte po její skutečné příčině.
Josef Rakoncaj, jeden z nejvýznamnějších a nejúspěšnějších českých horolezců, oslavil v dubnu 2021 sedmdesátiny. „Myslím si, že se mi život podařil,“ nechává se slyšet průkopník těžkých prvovýstupů v Himálaji i dalších pohořích. Absolvoval více než 30 expedic, při nichž vystoupil na řadu vrcholů ve velehorách téměř všech světových kontinentů, stanul na vrcholech osmi osmitisícovek, na obávané K2 jako první člověk na světě dokonce dvakrát. Pojďme společně s ním oslavit jeho úspěchy!