Každý, kdo aspoň trochu sleduje lezení, ví, že Libor je skvělým lezcem a navíc mu to jde i v disciplíně, kdy se leze na rychlost. Při závodě světového poháru v Chamonix se mu podařilo překonat světový rekord časem 5,80 s. Na vítězství to však nestačilo. Proč?
Největší domácí cykloorientační akce se po letech vrátila k česko-německému pohraničí, a rovnou do jedné z nejméně osídlených a navštěvovaných oblastí, které lze v naší malé zemi nalézt. Okolí zříceniny hradu Přimda, nejstaršího kamenného hradu v Čechách, se nalézá v centrální části vrchoviny Český les, a nabídlo skutečně pestré terény.
Ještě třikrát se letos uskuteční kurzy bezpečného lezení na skalách pod vedením horských vůdců. Přijeďte se naučit metodice, vyladit znalosti lanových technik a vyzkoušet novinky od firem Climbing Technology, Skylotec a Tendon.
Vícedélkové lezení v horách je pro mnoho lezců absolutně nejkrásnější formou tohoto sportu. Pravdou však je, že je k tomu potřeba nejen odpovídajících lezeckých schopností, které by měly převyšovat obtížnost lezené linie, ale také těch metodických, které jsou neméně důležité.
Už je to dávno, co jsme si o obdobné akci psali. Letošní ročník „nejtěžšího běhu na světě na 400 metrů“ se přesunul do Rakouska, kde opět velmi potrápil všechny odvážné, co se na start postavili …
Rakouská legenda Beat Kammerlander dokazuje, že ano, když se mu povedlo dokončit cestu „Drei Stiebe“ v západním Rakousku.
Hromy, blesky, dunění, temné mraky, stěny deště. Věci, kterým se většina lidí (a hlavně zvířat) vyhýbá. Jsou ale tací, kteří jim jdou naproti, aby si je natočili, načerpali z nich nějakou prazvláštní nadpozemskou energii. Vzhůru na lov!
V termínu 27. – 29. června se Chamonix ve Francii stalo dějištěm Mistrovství světa ve skyrunningu. Jak ho absolvovala jedna z našich nejlepších běžkyň, pro kterou byl po jarním úrazu první větší podnik?
V srpnu odstartuje nejdelší závod pořádaný v České republice, Wenger Czech Adventure Race – Mezinárodní mistrovství České republiky v extrémním závodě družstev.
Jak to vzniklo? Racionálním důvodem by mohla být obava z poškození plodu, případně i zdraví matky, avšak jedná se přesně o ten druh mýtu, ke kterému přijdete úplně náhodou, přiletí jako dotaz na kurzu první pomoci.