Na únor a březen jsme si s Danem vymysleli pěknou „zimní dovolenou“ v podobě přechodu sibiřského jezera Bajkal. Jak bych expedici vystihl v několika heslech? 700 km, 22 dní a 22 hodin, TAROSY, tenký led, zima a vítr, neskutečná dřina, hlad, zemětřesení, 23 dnů bez hygieny a výměny spodního prádla (to nám až tak nevadilo), absolutní restart hlavy, hodiny smíchu a kvalitního reggae, 10 litrů horkého pudingu různých příchutí, neskutečný pocit volnosti, svobody a nekonečné návaly euforie, kdy jen křičíte štěstím a u toho šlapete.
Nejmenší národní park na území ČR se rozkládá na jihu Moravy v bohatě zalesněné krajině podél řeky Dyje mezi Znojmem a Vranovem nad Dyjí.
Čedičová hora v blízkém sousedství města Lovosice, tvořena dvěma vrcholy, Malý Lovoš (též Kybička) a Velký Lovoš (570 m).
Dnes si vezmeme na paškál hoaxy dva. Jeden tvrdí, že silné kašlání pomáhá při akutním infarktu myokardu a umí zabránit srdeční fibrilaci, ten druhý povznáší do nebes pití teplé vody, coby prevenci rakoviny a oběhových chorob.
Osada Polesí byla založena v roce 1683.
Na jihozápad od obce Hrádek nad Nisou se nachází kopec Sedlecký Špičák tvořený druhohorními pískovci a slepenci, které byly vyzdvihnuty působením sil na lužickém zlomu.
Zalesněný čedičový suk mezi obcemi Hrádek nad Nisou a Petrovice dosahuje výšky 539 m n. m.
Tato skupina skal tyčící se do výšky 500 m n. m. se nachází u osady Horní Sedlo na naučné stezce „Lužické a Žitavské hory“.
Rozeklaná pískovcová skaliska vznikala usazováním na mořském dně v druhohorách.
Velké kamenné bloky se nachází na úpatí Vysoké nedaleko obce Jítrava asi 4 km od Jablonného v Podještědí na naučné stezce „Lužické a Žitavské hory“.