V Americe i v Evropě prožívá packrafting veliký boom, v české kotlině, která je srdcem horalů a vodáků zároveň, kupodivu packrafty téměř nikdo nezná. Přitom umožní náročné přechody hor a z vodních překážek se rázem stanou vyhledávané zkratky.
Lezeme na písku, lezeme v horách, lezeme sportovky. Bouldrujeme, mixujeme, milujeme to. V Čechách se zkrátka leze, tenhle sport tady má historii jako málokterej, má svoje mýty a legendy, svoje superhrdiny, který vzívá celej svět.
Leto už se přehouplo přes svou první polovinu. To ale neznamená, že byste měli polevit v outdoorových aktivitách. I o nadcházejících víkendech si můžete změřit síly s ostatními účastníky v mnoha outdoorových závodech, pořádaných v různých koutech České republiky. Pro naše čtenáře přinášíme přehled závodů a akcí na srpen a září.
Pokud je ve vašem hledáčku nějaký vypečený rafting ve Švýcarsku, při kterém nepůjde pouze o adrenalin stříkající z uší, ale také o pěkný krajinový zážitek, pak byste určitě měli vzít v úvahu zdrojnici Rýna nesoucí název Vorderrhein (přední Rýn), který protéká hlubokým údolím bez civilizace, které lze bez nadsázky nazvat Grand Canyonem Švýcarska.
V pořadí již šesté muzeum Reinholda Messnera bylo otevřeno na vrcholu hory Kronplatz v Jižním Tyrolsku. Tentokrát je ústředním tématem příběh alpinismu a horolezectví.
Dokonale asfaltovaná Rýnská stezka je rájem bruslařů a vede hlubokým údolím mezi Švýcarskými Alpami a pohořím Rätikon, míjí Lichtenštejnsko a ústí u rozlehlého Bodamského jezera. Ve 4 etapách po břehu Rýna a Bodamského jezera je možné urazit svižných 200 km. Trasu si můžete rozložit na více dní a využít též nově vzniklých skatelines jak podél Rýna a v jeho okolí, tak i kolem celého Bodamského jezera.
Na světě je mnoho míst, která jsou jako stvořená pro outdoorové sporty. Právě jedním z nich je také Squamish, ležící v Britské Kolumbii v Kanadě.
Jako každý rok, i letos se 15. až 18. července konala výstava OutDoor v německém Friedrichshafenu na břehu Bodamského jezera. Ani letošní 22. ročník tak nemohl ujít naší návštěvě a pozornosti. Že se jedná o jednu z nejvýznamnějších výstav, potvrzuje fakt, že se jí zúčastnilo 21 464 odborných a obchodních návštěvníků z 85 zemí a 1052 novinářů z 29 zemí.
Muztagh Ata se tyčí do výšky 7509 metrů nedaleko hranic mezi Tádžikistánem a Čínou. Leží na okraji Pamíru a je 49. nejvyšším vrcholem světa. Muztagh Ata bývá povážován za jednu z nejsnazších sedmitisícovek, ale kvůli ledovcovým trhlinám, hlubokému sněhu, silnému větru a pochopitelně i vysoké nadmořské výšce rozhodně není úplně snadným cílem.
Když se před pár lety doatala služba StreetView i do České republiky, obsahovala záběry pouze z hlavních silničních tahů a z centra velkých měst. Že služba nezůstane u tohoto rozsahu byla jen otázka času. Dnes je nasnímaná kompletní silniční síť a Google jde ještě dál. StreetView v Českém Švýcarsku je toho jasným důkazem.