Bodamské jezero – ráj in-line nadšenců

Bodamské jezero – ráj in-line nadšenců

  Hladký asfalt, téměř subtropické slunce i vegetace, šplouchání malých vlnek a horští velikáni nadohled. To vše se vám může splnit v jediném okamžiku, když vyzkoušíte některé z mnoha in-line tras na břehu Bodamského jezera na jihu Německa.

Bodamské jezero je třetím největším jezerem Evropy po Balatonu a Ženevské jezeru. Leží v nadmořské výšce téměř 400 m n. m. na hranicích tří státu. Rakouska, Švýcarska a Německa. Je rájem pro vyznavače cykloturistiky, in-line bruslení, plachtění a rybaření. Na jeho březích při svých toulkách najdete taková města jakými je například Konstanz (Kostnice) s pomníkem Jana Husa, Friedrichshafen s muzeem vzducholodí Zeppelin, gotické město Meersburg, či poloostrov Reichenau se středověkým klášterem zapsaným na seznam UNESCO. Čeká vás krajina plná ovocných stromů, vinic a malebných vesnic. Z Prahy sem přes Mnichov urazíte asi 560 km a z Brna o 200 km více.

Kam vyrazit na in-liny?

Jezero, které je dlouhé přes 60 km je doslova obšito cyklostezkami, které jsou vhodné svým povrchem i pro in-liny bruslení. Na německé straně můžete tedy využít cyklotrasu z rakouského Bregenzu do již německého Lindau. Čeká vás asi 12 km úsek, který vede po cyklostezce po celé své délce. Z Lindau můžete pokračovat po stezce až do asi 30 km vzdáleného Friedrichshafenu. Odkud pak stezka pokračuje přes Meersburg do Überlingenu. Zavítat můžete po cyklostezce z Konstnice i na poloostrov Reichenau nebo ostrov Mainau, na který se dostanete z městečka Unteruhldingen. Objet takto můžete celé jezero po Bodensee-Radweg, která měří téměř 270 km a prochází všemi třemi státy na břehu jezera.

Kde budu spát a co budu jíst?

V okolí Bodamského jezera je množství kempů. Kde můžete jednak postavit stan nebo strávit noc v jednoduché chatce či v jednom z mnoha penzionů v malebných vesničkách na břehu jezera. Počítejte tak s cenou od 12 do 33 EUR za noc a osobu. Sever Bodamského jezera je poměrně hustě obydlenou oblastí. Disponuje tak mnoha obchody a restauracemi. Jídlo, které pořídíte v obchodě, se cenově blíží cenám v obchodech v ČR.

A ještě něco navíc

Přijedete-li na jaře, čeká vás rozkvetlá příroda a svěží horský vzduch. V létě se pro změnu potěšíte stálým slunečným počasím. Na podzim vás přivítá zrající ovoce a vinice obsypané hrozny. Jistě nepohrdnete ochutnávkou některou z místních vinných odrůd. Cestu si kdykoli můžete skombinovat s návratem na ubytování lodí. Ve všech městečkách, která disponují přístavem, vám zdarma poskytnou jízdní řády těchto přívozů. Odpočinout si pak můžete na jedné z mnoha pláží u jezera. Ti aktivnější si pak mohou pronajmout plachetnici a v outdoorovém pobytu pokračovat.

Kde se u Bodamského jezera ubytovat?

V nedalékém městečku s takřka nezapamatovatelným názvem Stetten am kalten Markt se můžete ubytovat třeba v sympatickém Gasthof Rössle, spoustu nabídek ubytování seženete i ve Friedrichshafenu nebo kterékoli vesničce kolem jezera.

Hledáte-li další informace o tom, co zajímavého v okolí Bodamského jezera podniknout, jistě vám poradí třeba v této skupině na Facebooku: facebook.com/NemeckoTuristickaZeme.

Německá turistická centrála

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: