Cestovatel a lezec, milovník Ameriky. Podnikl několik delších treků (Huayhuash, Torres del Paine circuit) a lehkých výstupů v Patagonii, Chile, Střední Americe a USA, zakončených několika bigwally v Yosemitech (The Nose a Salathe Wall na El Capitanovi atd.). Propadl dálkovým trailům ve stylu ultralight, prošel všechny tři nejdelší americké dálkové trasy Pacific Crest Trail, Continental Divide Trail a Appalachian Trail a je prvním českým držitelem tzv. Tripple Crown. Aby mohl i ostatním přiblížit myšlenky a principy ultralehkého pojetí trekingu a zároveň se podělit o svoje zkušenosti a zážitky, založil a provozuje web www.nalehko.com.
Paráda, další článek, který radí, jak to dělat jinak, progresivně, líp… a co se tím vlastně myslí – „dálkové treky“? Jsem technik, tak bych ten nadpis rád vysvětlil hned na úvod. Když jsme s partou v roce 2010 šlapali v Peru vyhlášený, zhruba 50kilometrový „extrémní“ Santa Cruz trek s tradičními velkými krosnami, měli jsme pocit, že překonáváme určitou hranici. Když jsme o dva týdny později vyráželi na Huayhuash trek, něco přes 130 kilometrů odlehlými oblastmi Cordillera Blanca, tak nám přišlo, že nic víc už prostě není. A pak jsme po týdnu v cíli potkali pár Američanů s legračně malými batohy…
Se stoupající popularitou dlouhých treků a dálkových tras se neustále rojí hromady textů o tom, jak vybrat co nejlepší a nejlehčí vybavení na thru-hike, ale nezapomínejme na „spotřební“ část obsahu batohu – na vodu a jídlo! Jaké vzít jídlo na trek? Co a jak na treku vařit? Je nutná filtrace vody a kolik vody nosit?