Honza má za sebou horolezecké expedice na afghánský Noshaq (7492 m), pákistánskou šestitisícovku Sugulu Peak, přechod (ne)zamrzlého jezera Bajkal či cyklovýpravu severem Tanzanie. Podíval se také do Tádžikistánu, Turecka, Maroka, Finska, Thajska, Indonésie, Kambodži nebo Chile.
Poslední dny jsem doslova prožil na kole, a proto nemůže být dnešní tip na výlet o ničem jiném než o tom, jak si užívat na tomto vynálezu z roku 1817. Řeč bude o Podyjí.
Tahle parta je momentálně v Himálajích a pokouší se osmitisícovku Lhotse. Byl úspěšný jejich postup do C3 (7400 m)? A co je v plánu dále?
Přinášíme vám další porci informací o expedici, na níž chce Radek Jaroš vylézt na vrchol Annapurny I a mít tak slezených již třináct ze čtrnácti osmitisícovek.
Jednou ze základních dovedností pro přežití v přírodě je umět najít vodu a případně ji udělat pitnou. Jestli nejste Krokodýl Dundee, tak by vás měl článek aspoň trochu obohatit.
K dispozici je krátký telefonický rozhovor. Poslechněte si, o čem je řeč.
Proč vám tuto informaci přinášíme? Protože nechceme, abyste se na 1. máje jen líbali pod třešněmi, když si můžete užít lezení a vzít s sebou i děti.
Chcete si projít jedním z nejtvrdších tréninků? Nebo vás jen zajímá, čím vším musí ti šílenci (pro některé) projít? Potom si otevřete tento článek, ve kterém si o tom něco řekneme.
Minulý týden jsme vám nabídli článek o tom, jak se daří Čechům na Anapurně a Dhaulagiri. To však zdaleka nejsou jediní Češi, kteří se teď nacházejí na střeše světa, jak se Himálajím často přezdívá.
Mnoho lidí si myslí, že má Beskydy prochozeno křížem krážem. Mnoho z nich s i však myslí, že Beskydy jsou jen Lysá hora, Pustevny, Ondřejník a možná Smrk. Co si rozšířit obzory o další z Beskydských tisícovek?
Jak většina z vás asi ví, Radek Jaroš se už dlouhá léta pokouší o slezení všech vrcholů, které svoji výškou přesahují hranici osmi tisíc metrů. Celkem je jich čtrnáct. V těchto chvílích se pokouší o třináctý – Annapurnu I. Jak se mu daří, to se dočtete v článku.