Honza má za sebou horolezecké expedice na afghánský Noshaq (7492 m), pákistánskou šestitisícovku Sugulu Peak, přechod (ne)zamrzlého jezera Bajkal či cyklovýpravu severem Tanzanie. Podíval se také do Tádžikistánu, Turecka, Maroka, Finska, Thajska, Indonésie, Kambodži nebo Chile.
Mezinárodně uznávaný čínský horolezec Yan Dongdong zemřel v důsledku pádu do trhliny v čínském pohoří Ťan-Šan.
Když jsem před nedávnem napsal článek o zajištěné cestě údolím řeky Krounky, tak se ještě nejednalo o plnohodnotnou ferátu. Ta táborská už by měla splňovat všechna kritéria!
Už titulek vypovídá o tom, že nudit se o víkendu (25. a 26.8) rozhodně nebudete, protože v Teplicích nad Metují začíná horolezecký svátek.
V horkých letních dnech většina z vás ocení spíše lehčí trasu než náročný fyzický výkon. Následující tip na výlet se řídí právě těmito kriterii, ale trochu vás pozlobí i pálení v lýtkách.
Někdy se proti vám všechno spikne a je třeba si pomoct sám. To může platit i pro tržné rány a jejich šití.
Šumava není rájem turistů, ale cyklistů. Jedním ze stěžejních míst je pro cyklisty stoupání na ledovcové jezírko Laka.
Německá horolezkyně Ines Papert (38) vyrazila v polovině července společně se dvěma Kanaďany Jonem Walshem a Joshuou Lavignem na Baffinův ostrov. Cílem jejich expedice byl prvovýstup na vrchol Mount Asgard (2015 m).
Myslíte si, že lezení je jen o vytrvalosti, rozvážných pohybech a vteřinách dlouhého rozhodování? Leonardo Gontero vám předvede trochu jinou formu tohoto sportu.
Mnoho lidí tuto část vybavení podceňuje. Říkají si, že nejsou takoví „profíci“, aby potřebovali helmu. Zkusím to vyvrátit a poradit na co si dát pozor a to za asistence expertů na lezecké vybavení Víti Strouhala a Josefa Milfaita, kteří se na článku podíleli a připojili k němu několik rad.
Otázka via ferrat je u nás trochu problematická, ale přeci jen se pár zajištěných cest najde. Jednou z nich je třeba údolí řeky Krounky, nazývané Šilinkův důl.