Honza má za sebou horolezecké expedice na afghánský Noshaq (7492 m), pákistánskou šestitisícovku Sugulu Peak, přechod (ne)zamrzlého jezera Bajkal či cyklovýpravu severem Tanzanie. Podíval se také do Tádžikistánu, Turecka, Maroka, Finska, Thajska, Indonésie, Kambodži nebo Chile.
Řeč je o terénních koloběžkách. Zažít se na nich dají opravdu šílené jízdy, dostavit se může i pověstná smrt v očích!
Aneb když jste okolnostmi donuceni sedět na zadku a „čumět“ do tropika stanu.
Tentokrát mě napadlo vám navrhnout, abyste si dali okruh v Jeseníkách a třešničkou na dortu je vrchol Praděd.
Tahle trasa vás provede okolím Ústí nad Labem, což je v podstatě České středohoří. Už název oblasti naznačuje, že se bude jezdit v kopcích a to znamená zvýšené nároky na vaši fyzičku. Budete za to odměněni krásnými výhledy, ke kterým vám pomůže i rozhledna.
Může se to zdát jako banalita, ale s přibývajícími kilometry ve vašich nohách roste důležitost kvalitního sbalení krosny.
I tak by se dala nazvat speleologie. V některých případech vám sice může déšť na povrchu přidělat pár vrásek na čele, ale to není následující případ.
Každý z nás už viděl dokument či film, ve kterém figurovaly velké šelmy typu lva, tygra, medvěda či vlka. Všichni se shodneme, že jsou to nádherná a silná zvířata. Ale víte, jaké šelmy se vyskytují u nás a jak je to s jejich stavy?
Následující řádky neberte jako bibli příprav na expedici (takhle to ani nemám v úmyslu). Je to spíš můj systém, jak celý ten cirkus zorganizovat.
Blíží se konec prázdnin a to pro všechny lezce z jižní Moravy znamená jediné, a sice možnost lezení na bílých, vápencových skalách Pavlovských vrchů!
I když se snažím váhu svého horského zavazadla vždy tlačit co nejníže, nikdy se to neobejde bez pár drobností, které mi zpříjemňují život a nepatří zrovna do KPZky.