Honza má za sebou horolezecké expedice na afghánský Noshaq (7492 m), pákistánskou šestitisícovku Sugulu Peak, přechod (ne)zamrzlého jezera Bajkal či cyklovýpravu severem Tanzanie. Podíval se také do Tádžikistánu, Turecka, Maroka, Finska, Thajska, Indonésie, Kambodži nebo Chile.
Pro vás, kteří se zajímáte o horolezecké dění, nejde o nic nového, že korejští horolezci patří mezi světovou špičku, ale vás, kteří spíše trekujete, může tato skutečnost překvapit.
Český horolezecký svaz vyhlašuje soutěž o nejlepší fotografii, ze které bude vytvořeno PF Českého horolezeckého svazu 2013.
Horolezecká komunita přišla o jednu z největších postav lezení osmdesátých a devadesátých let.
Každý na západě Čech tam asi už byl, ale ne každý na kole. Jede se do Mariánských Lázní. Ty však nebudou lázněmi jedinými, na které po cestě narazíte.
Piolet d´Or nebo-li zlatý cepín zná většina z nás jako mezinárodní cenu, která oceňuje ty nejlepší horolezecké výstupy po celém světě za uplynulou „lezeckou sezónu“. Věděli jste však, že existuje také jeho asijský ekvivalent?
Titulek může být trochu zavádějící, ale když ještě lidé neměli dokonalé měřicí přístroje, mysleli si, že „Lomničák“ je nejvyšším vrcholem Slovenska. Ono se ani není čemu divit, vždyť jeho impozantní pyramidový tvar budí respekt už z dálky.
Čtyři horolezci, kteří jsou členy francouzského vojensko – horolezeckého spolku, prostoupili novou cestu v jihozápadní stěně hory Kamet.
Nedávno jsme psali o starším z bratrů Huberových, Thomasovi (46). Myslím, že je na čase se zmínit také o druhém ze dvou famózních německých lezců, a to v souvislosti s free sólo lezením, jinak řečeno lezením bez jištění.
Americko – thaiwanské dvojici se na začátku října povedl prvovýstup v čínském pohoří Shaluli Shan, a to na žulovou pyramidu Kemailong (5870 m), která nápadně připomíná slavný švýcarský vrchol.
Český horolezecký svaz vypsal výběrové řízení na pozici administrativní a organizační pracovník sekretariátu ČHS. Pokud vás tato nabídka zaujala, mrkněte do článku na další informace.