Honza má za sebou horolezecké expedice na afghánský Noshaq (7492 m), pákistánskou šestitisícovku Sugulu Peak, přechod (ne)zamrzlého jezera Bajkal či cyklovýpravu severem Tanzanie. Podíval se také do Tádžikistánu, Turecka, Maroka, Finska, Thajska, Indonésie, Kambodži nebo Chile.
Dokázat, že někdy k lezení nejsou potřeba lezečky, se pokusil lezec Tom Randall. Součástí videa je také zajímavý výkon Peta Whittakera, který k lezení potřeboval jen tři končetiny a rovněž měl jen obyčejné tenisky.
Voda a jídlo jsou palivem pro naše tělo. Na horách to platí dvojnásob, protože k jejich spotřebě dochází v důsledku fyzické aktivity mnohem rychleji. Třeba vám postřehy z článku pomohou lépe pochopit, na co váš tělesný motor jede!
V dnešní době se velmi cení výstupy, které jsou prováděny alpským stylem v malé skupině, nejlépe dvojici. Právě Florian Hill je vyznavačem takového stylu lezení, které snese ta nejpřísnější měřítka.
Rakušanka Barbara Zangerlová přelezla jako první žena cestu „The End of Silence“ (350m, 8b ), kterou vytvořili legendární bratři Huberové. Tento přelez udělala už v létě, ale teprve teď se k cestě detailněji vyjádřila.
Pro mnoho horolezců i nehorolezců (to je paradox) za chvíli začne první etapa plnění jejich životního snu, protože věci na Everestu se daly do pohybu. Další rušná sezóna na nejvyšším vrcholu naší planety začíná právě teď!
Alpinisté Antonín Bělík a Vít Auermüller byli oceněni Českým olympijským výborem v podobě hlavní ceny za fair play. Tu obdrželi za svůj heroický výkon, kterým zachránili život horolezci z Tchaj-wanu, který se stejně jako oni pokoušel o výstup na Broad Peak (8047 m), tedy dvanáctý nejvyšší vrchol světa.
Ti, kteří navštívili jihovýchodní Asii, už asi ví, jak chutná takový smažený cvrček nebo saranče. U mě to nebylo jinak. Musím se však přiznat, že se pro mě jednalo spíše o atrakci, než pochoutku či pokrm nahrazující hlavní jídlo. Hmyz na talíři však může mít větší význam než jen „cool fotku“.
Asie je můj nejoblíbenější kontinent a to proto, že je tak rozlehlá, hornatá a různorodá. Ale právě díky těmto parametrům je v ní také mnoho těch mikroskopických nepřátel pro cestovatele.
Američané Alex Honnold (27) a Tommy Caldwell (34) řádili v americkém Utahu, kde začátkem minulého týdne zvládli téměř 1700 metrů vertikální skály za 16 hodin, samozřejmě včetně sestupů.
Tři severní stěny za jeden den a sólo, tedy sám a bez jištění. To je březnová vizitka Jonathana Griffitha, seznamte se!