Honza má za sebou horolezecké expedice na afghánský Noshaq (7492 m), pákistánskou šestitisícovku Sugulu Peak, přechod (ne)zamrzlého jezera Bajkal či cyklovýpravu severem Tanzanie. Podíval se také do Tádžikistánu, Turecka, Maroka, Finska, Thajska, Indonésie, Kambodži nebo Chile.
Barcelonská rodačka Berta Martin se lezením baví už více než 20 let. Za tu dobu dokázala nasbírat množství úspěchů především na španělské národní scéně. Kolik španělským titulů v boulderingu má v kapse?
Jízda na kole je úžasný způsob cestování, který vám dává obrovskou volnost pohybu a rozhodnutí. My jsme se rozhodli prostě uhnout z cesty a prozkoumat horský celek ve východní Tanzanii – Usamabra Mountains.
Léto běží a s ním i cyklistická sezóna. Defekt kola je nejčastější závadou, se kterou se při jízdě můžete setkat. Jste si jistí, že vše děláte správně?
Známe je všichni, víme, kde leží, jaké jsou jejich nejvyšší vrcholy a dokonce kolik přesně měří metrů, ale co názvy některých světových pohoří vlastně znamenají?
Léto je v plném proudu a mnoho z vás určitě vyráží za cestami do exotických krajin. Jak je to s bezpečností v jednotlivých zemích světa? To vám pomůže rozlousknout interaktivní mapa!
Jedná se o vrchol, na který i přes jeho významnost vzhledem k Lichtenštejnsku, nevede turistická značka. Výstup na 2599 m vysoký Grauspitz rozhodně nepatří mezi snadnou záležitost, o čemž svědčí také malá návštěvnost.
Poloviční lodní uzel, poloviční lodní smyčka, uzel HMS nebo zkráceně jen „půlloďák“ je jedním z nejjednodušších uzlů, to však nemá žádný vliv na jeho použití v praxi, které je všestranné. Jak ho uvázat a k čemu slouží se dozvíte v článku.
21letý německý horolezec Jost Kobusch vylezl letos sólo stylem jednu z nejkrásnějších hor na světě – Ama Dablam (6812 m). Stal se tak nejmladší osobou, které se něco podobného povedlo. Sledujte zážitek jeho očima díky videu, které nedávno zveřejnil.
Britové patří k národům, které jako první objevily kouzlo horolezectví ve všech podobách. Na čistotu stylu jsou však opravdovými pedanty a někteří by je za jejich bazírování na detailech mohli brát jako puntičkáře. Jeremy Moffatt se v roce 1983 řídil nejpřísnějšími kritérii a přesto vytvořil v té době nejtěžší cestu na území Německa – „The Face“ (8a+).
Považuji se za příležitostného cyklistu, ale jízdu na kole a zvlášť cestování na něm zbožňuji. Právě teď jsem na jedné z takových cest, při které asi nenarazím na cykloservis. Právě proto jsem si musel osvojit několik základních oprav, které mohou být přímo v terénu potřeba. Oprava přetrženého řetězu patří rozhodně mezi ně.