Branické skály dnes chráněné zákonem coby přírodní památka jsou opuštěným lomem dnes už působící „přirozeným“ dojmem. A když už půjdete okolo blízký areál jehož některé části jsou staré až 350 let.
I kdyby Karel Hubáček nepostavit nic jiného, za Ještěd mu právem náleží místo na pomyslném architektonickém Olympu. Mimochodem, víte se na úbočí hory ještě pořád dají najít zajímavé trosky bobové dráhy?
Vzpomínáte na ženskou proradnost, kterou popsal Alois Jirásek v Dívčí válce? Divoká Šárka v ní „ulovila“ Ctirada a zmasakrovala jeho družinu. Na území Prahy 6 je dnes Přírodní rezervace Divoká Šárka. Dostanete se tam snadno – i tramvajová zastávka č. 26 a 20. Neváhejte a nastupte.
Výstup na čedičový vrch Raná nedaleko Loun není nijak náročný. Přesto by jej návštěvníci Českého středohoří neměli minout. Místo má v sobě cosi nepopsatelného. Prostě genius loci.
Nejvyšší vrchol Beskyd, Lysou horu zná snad každý, kdo pravidelněji obouvá pohorky. Ale s hospodou U Veličků, už to tak slavné není. Až půjdete na mohylu s podivným jménem Ivančena zastavte se cestou na jedno, nebo na dvě… Nebudete litovat.
České středohoří je krajem třetihorních sopek i nejrozsáhlejší českou Chráněnou krajinnou oblastí. Milešovku zná kde kdo, ale kdo navštívil Kozí vrch, nádherný vyhlídkový bod na severozápadním okraji oblasti?
Dvorský les často zvaný Rýchorský prales nepatří mezi krkonošské TOP destinace. Reklamní tvář jež propagovala lyže a shodou okolností se shoduje s tváří českého prezidenta a velkým fandou Krkonoš, o něm možná neví. A je to dobře. Aspoň je na Rýchorách klid.
Trou de fer (Železná díra) je zatím posledním filmem Pavola Barabáše. Řekněme rovnou – je to fakt adrenalin