adidas Sickline – mistrovství světa v kayakingu

Již potřetí vyhrál novozélanďan Sam Sutton, o němž i zde na našem serveru byla před nedávnem zmínka, světové mistrovství extrémního kayakingu adidas Sickline.

Letošní pohár extrémních sjezdů v kayakingu se konal 4.-7.10. 2012 na peřejích Wellerbrücke řeky Ötztaler Ache v rakouském alpském regionu Ötztal.

Mezi více než 150 účastníky závodu ze 30 zemí světa byly takové hvězdy jako dvojnásobný vítěz mistrovství Sam Sutton z Nového Zélandu či Jakobus Stenglein z Německa, avšak i několik kayakářů z České republiky, zmínit si zaslouží určitě všichni, neboť srdceryvně reprezentovali naši vlast – Lukáš Kubričan, Vavřinec Hradilek, Jan Vondra, Viktor Legát, Jan „Zajíc“ Lásko, Miroslav Kolada, Matěj Holub a Jan Kolář. Tak jako tak – standing ovation pro všechny reprezentanty naší trikolóry – výsledky si prohlédněte v odkazu níže!

Při letošním závodu byly k vidění rovněž ženské účastnice, na start se postavily 3, což mohlo být pro někoho trochu zklamání – oproti loňskému ročníku, kdy se jich zúčastnilo 9.

Dvojnásobný vítěz extrémního závodu adidas SICKLINE Novozélanďan Sam Sutton potvrdil roli favorita a post mistra obhájil. Druhý skončil Dejan Kralj ze Slovinska a třetí Mike Dawson, také z Nového Zélandu. Čeští účastníci se nemusí za své výkony vůbec stydět, nejlepší výkon podal Lukáš Kubričan, který obsadil krásné sedmé místo!

Mezi ženami nejlépe skončila třiadvacetiletá Australanka Lawrence Rosalyn a byla vyhlášena jako Sickline Queen 2012.

Celou výsledkovou listinu mužů můžete zhlédnout zde a výsledky žen přímo tady.

Celý závod bylo možné sledovat pomocí internetového streamu a ti z vás, kteří to nestihli, můžou najít na internetu alespoň několik videí či záznam z finálového sjezdu. Pro zajímavost zde uveřejňuji právě video z finále mužů.